Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
muhala - майстор
Евала за желанието и майсторлъка и най-вече за това, че си измазал стените, а не си направил дървена скара, вата и плоскости. :partyman:

Според мен не е панелка. Там мазетата са по 2 м2. Според мен това е строителство между 1980 и 1990.
Иначе в нашата кооперация половината мазета са на 2,40м, а другата половина на около 3.00м. Това е защото половината партер е на нивото на улицата, а останалото на около 60-70 см повдигнато.

Аз също действам по подобен прокет, но реших да го правя без бюджет. Използвам каквито материали имам (предимно чамови дъски от старите каси на вратите), други дървении разни изхвърлени от комшиите.
radius - майстор
Браво, очевидно имаш ентусиазъм .
Мен малко ми се губи смисъла от измазването, след като после го криеш с ПВЦ, но да кажем, било ти е мерак. Също така в противопожарно отношение тази ПВЦ ламперия и стиропорен таван не са най-безопасното за работилница.
шоп - майстор
чет фев 07, 2019 4:47 pmradius написа:
Браво, очевидно имаш ентусиазъм .
Мен малко ми се губи смисъла от измазването, след като после го криеш с ПВЦ, но да кажем, било ти е мерак. Също така в противопожарно отношение тази ПВЦ ламперия и стиропорен таван не са най-безопасното за работилница.

+ 1 към мнението.

Като пожарникар и аз това веднага го забелязах + дървената врата, която също не предпазва, ами разпространява пожара.

Пожелавам пожар никога да не се случва нито в помещението нито в съседните мазета :prayer:

За мерака, работата, майсторията от мен 6+
За мен бе огромно удоволствие да прочета темата с подробния фото отчет. :supz: :supz: :supz:
Успехи!
muhala - майстор
чет фев 07, 2019 5:15 pmшоп написа:
...Като пожарникар и аз това веднага го забелязах...
Шоп, имам подобно мазе-работилница, а вратата е 100% еднаква, само дето е на 60 години и е изсъхнала :)
Би ли дал съвет как да се опазя от пожар. Предполагам, че трябва да се държи чисто от дървени стърготини и прах, както и от горими течности като горива, разредители, бои, лакове. Да не работя с флекс вътре. Ел. инсталацията да е изрядна. Имам пожатогасител. Какво още мога да направя, за да сведа до минимум шанса да се запаля докато работя ?
Делян - специалист
Благодаря за похвалите, не всичко е съвършенно, има си и кусури, но следващия път по-добре.

Приемам забележките за пожаробезопасността, ще се опитам да бъде предпазлив - все пак там дори и не пуша. Но ме подсетихте да сложа поне един пожарогасител.

За опасността от кражба и аз се притеснявам, че ще изгоря с доста ръчна техника, но засега ще стискам палци (не сме имали проблеми от такова естество засега). Ще обмисля някакво укрепване на вратата.

Иначе блока е ново строителство от 2007-а и учудващо, дори и за мен, мазата е наистина голяма - близо 7 м2, височината е близо 2.30 м.
Но се появи първия проблем - по бетонната стена, която е на около 60 см над земята започна да избива влага по ламперията и да хваща мухъл. Може би трябваше да сложа изолация отвътре (отвън към земята не знам дали има). По принцип мазите ни са топли, заради абонатната станция, и най-вероятно става конденз. Трябва да мисля за влагоабсорбатор...
Делян - специалист
чет фев 07, 2019 4:47 pmradius написа:
Мен малко ми се губи смисъла от измазването, след като после го криеш с ПВЦ, но да кажем, било ти е мерак.
Целта ми беше да няма кухини, които да станат развъдник на хлебарки, и дори мишки. Не че и сега не настъпвам от време на време някоя хлебарка, но вече са по-рядко.
Мислех мазилката да я шпакловам с евтина шпакловка, но не ми се занимаваше вече с мокри и мръсни процеси. Та затова...
speka_rs - майстор
Повечето влагоабсрбатори работят над 16 градуса и не са супер пододящи за мази. Така че ако ще ползваш такова нещо в маза внимавай да него окотиш. Това го казвам от един изгорен.
шоп - майстор
Бохемит имат един импрегнант за дърво предпазващ от пожари и забавя горенето. Иначе ако обковеш вратата,отвътре с алуминиеви печатарски плаки или поцинкована ламарина ще е мааалко по-добре.
radius - майстор
Бохемит антифлаш. И с него кое да намаже - пвц ламперията или стиропорения таван?

Тема "Проект "Маза - работилница": реализиран (снимки)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: