• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
rabbeat - помощник
чет юни 13, 2019 2:16 amlov написа:
16 крепежа за 15 минути работа на шмиргела. Даже вероятно и за по малко ако ползвам и винтоверт. Ако искаш може и да се обзаложим. :-D Относно че ще станат краищата трошливи мнение на човек дето за пръв път се сблъсква да работи с метал.
Тъй че докато се жалваше във форума можеша отдавна да си ги опилил. И понеже вероятно няма да ти стане приятно от критиката ще ти кажа, че никога не съм си купувал такива крепежи. Или ако има в комплект с лайсната съм ги изхвърлял щото се оказват най неподходящите в случая. В повечето случаи ужасно къси. И винаги съм ползвал за същата цел дюбел пирони. И всеки път съм им пилил главите че да станат за тази цел.
Колега, както писах по-нагоре се налага пилене и на тялото на пирона, тъй като диаметъра е по-голям от канала в лайсната. И аз се замислих да ползвам обикновени дюбел-пирони, препилвайки им главите, но и при тях не намирам с толкова малък диаметър.
Най-малкия 5х35 (размер на дюбела) може би ще ми свърши работа, ако пирона е с диаметър 3мм, но трябвад а купя за да проверя, а в местната железария го няма този размер.
krasi92 - майстор
Вземи едно хубаво монтажно лепило и лепи смело или смени лаисните. Повече от седмица никакъв резултат. Не бих търпял недовършена работата заради някакви тъпи дюбели
lov - майстор
Па да взема да се дигна че да ида да ти проверя? Отделно де е задължително и да ползваш дюбел пирони. Има толкова много модели винтове с най различна дебелина на стеблото. Истинана е че търсиш под вола теле с тези оправдания за месната железария.
Честно ти казвам ако си ми в къщата и да чакам една седмица да си довършиш работата до сега да съм те утепал с лопатата. Даже все ще е късно. :lol:
rabbeat - помощник
Абе истината е, че нямам време да се занимавам с тия лайсни в момента, не че ме спира технологията на закрепване. А и става дума за собствено жилище, където никой не е примрял, че няма лайсни между плочките и ламината. Така или иначе работата отива към лепене със силикон...
krasi92 - майстор
Не силикон а монтажно лепило ще ти свърши по добре работа.
kozl - майстор
Аз ги лепих с полиуретанов уплътнител на СИКА. Над 15 г не са се разлепили.
А избрах лепене вместо дюбели, защото за парното тръбите са в замазката и не съм ги полагал аз та не знам къде точно минават, а и с лепене няма риск за нацелване на тръбите.
  • 1
  • 2

Тема "Скрит монтаж на преходна лайсна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: