Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
svg - специалист
Защо не се посъветваш с адвокат, дори двама или трима, относно съседа?
Ще имаш някаква яснота от първа ръка.

За самата къща, може да се посъветваш с 2-3 фирми/майстора, да чуеш тяхното мнение и да си вземеш решение.

Никога не се доверявай само на едно мнение! :)
nikolov333 - майстор
Народната мъдрост гласи.. Не питай старило, а питай патило..и за мен отговаря напълно на конкретната ситуация. :partyman:
шоп - майстор
съб ное 09, 2019 6:41 pmnikolov333 написа:
Народната мъдрост гласи.. Не питай старило, а питай патило..и за мен отговаря напълно на конкретната ситуация. :partyman:

+ 1. Еуфорията от първоначалната покупка бързо отминава, а горчилката от наливането на пари в кацата без дъно остава за цял живот.

Накрая си дал пари за ново, а имаш пак старо. Дал пари за нещо, а имаш нищо..., е или почти нищо, защото 400м2 за двор е на санитарния минимум.
npace - специалист
Покрива задължително трябва да се ремонтира, всичко друго е след това.
Давайте снимки да я видим тая къща щом е толкова чаровна. :-D
Lisko - майстор
- За покрива съм съгласен ама ако другото има смисъл. Ние имаме малко информация тука. Може и да е по-добре събаряне.

- За липсата на основи - не е фатално ако е правена майсторски (а вероятно е). В Япония има къщи по на сто и повече години, изтърпели хиляди земетресения. Има една много известна, която сега е музей (и се е здрава) - при едно земетресение се поместила с един метър настрани.

- За съседите - съгласен че първо това се гледа, но след като е след дъжд.. да не го мислим. А и за съжаление съседите могат да се сменят с по-калпави.

- Извинявам се за глупавия въпрос - в България няма ли професия - инспектор на къщи? Вика се преди покупка, дава му се една хубава сумичка, която обаче е нищо на фона на къщата и той цял ден инспектира и води бележки. Има списък по който проверява. Разбира от всички аспекти и рискове в една къща - конструкция, токове, води. Накрая ти дава една разпечатка от 20-тина листа с факти, снимки и съвети разделени в три групи - критични, средна работа и пожелателни. Професията е лицензирана - инспектора има документ, че не е кой да е, отделно може да ти го препоръчат и познати с личен опит с него. Разбира се, преди да си тръгне ако имаш въпроси отговаря, може да те заведе да ти покаже и обясни всичко каквото питаш. А да - и през ум на никой не му минава да подкупва инспектора. Такава златна професия - трябва да е идиот да я рискува за еднократен удар. А той е и сравнително богат.
nikolov333 - майстор
Много хубава професия, но у нашенско за тая работа пари не дават.. :-D
КИМИ - специалист
съб ное 09, 2019 5:38 pmДинка Величкова написа:
...като първият етаж половината е вкопано около метър мазе.
А два поста по-нагоре твърдеше, че къщата е без основи. :-D .
Тоя майстор, дето ти го е казал това, повече не го викай по строителни въпроси, ако ти е приятел- за яденье и пиенье- може.
Динка Величкова - помощник
[/quote]

А два поста по-нагоре твърдеше, че къщата е без основи. :-D .
Тоя майстор, дето ти го е казал това, повече не го викай по строителни въпроси, ако ти е приятел- за яденье и пиенье- може.
[/quote]
Eхаа, имам отговор вече и на въпроса с основите. Сигурна бях, че не може къща на толкова години да няма основи, но все пак майстор го каза и се притесних.
D103314 - специалист
Добре би било, да покажете няколко снимки, не само отвън. На покрива, на напуканата стена към комшията и каквото сметнете за онагледяване на картинката :roll:
liverpool-64 - специалист
На Ваше място ,аз при тази ситуация бих казал на комшията,че при закупуването на имота първата работа ще ми е да съборя къщата ,за да строя нова и т.н. и тогава ще действам спрямо неговата реакция.

Тема "Покупка на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: