Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
npace - специалист
То това на съседа ли било? :-D
Новата постройка щом е на мястото на старата може би няма да мине за незаконна, гражданско дело за напукани стени също би било с неясен край.
А това за гредореда сигурно ли е? Щото на мен ми се вижда изпод порутената мазилка сякаш бетонец прозира?
Ако само покрива е гредоред пожелавам успех с ремонтите. :-D
resistbody - майстор
Госпожата, не е дала хубави снимки, след малка разхода в гугъл се вижда, че от другия край покрива е ремонтиран, с битум, но ремонтиран https://www.google.bg/maps/@42.4802765, ... authuser=0
Иначе ще е гредоред навсякъде, няма как плоча на онея години...
Динка Величкова - помощник
Благодаря за снимките, порутеното е на съседа. Къщата има и бетонец на места, но като цяло е на гредоред. От едната страна покрива е с битум, от другата е с керемиди. Имало е теч около комина и то след като е сложена битума преди две години. Не знам кое е по-добро.
Снимките са ми от агенциите, нямам мои още.
Динка Величкова - помощник
Бихте ли ми препоръчали инженер конструктор в Ямбол? Бих искала някой да види как стоят нещата на място.
шоп - майстор
чет ное 14, 2019 11:54 amДинка Величкова написа:
Бихте ли ми препоръчали инженер конструктор в Ямбол? Бих искала някой да види как стоят нещата на място.
Това трябваше да го направите преди да капарирате:-( :axe:
ky-kyy - майстор
И аз съм на мнение, да пускаш булдозера, да я срине. И на ново, си направи къщичка, както повелява науката и техниката, където да прекараш едни прекрасни мигове и да се насладиш на дълъг живот, деца, внуци и правнуци и задължително рошаво куче :)
Динка Величкова - помощник
ky-kyy написа:
И аз съм на мнение, да пускаш булдозера, да я срине. И на ново, си направи къщичка, както повелява науката и техниката, където да прекараш едни прекрасни мигове и да се насладиш на дълъг живот, деца, внуци и правнуци и задължително рошаво куче :)
Имам и куче, и коте. По тези закони вече правих две къщи със синовете и ми се ще да видя дали има и друг начин. Като проверя как стоят нещата ще реша, но засега не бързам с решенията. Но ви благодаря, знам че тук сте с опит и вероятно на тази база ме съветвате така.
шоп - майстор
чет ное 14, 2019 5:02 pmДинка Величкова написа:
вече правих две къщи със синовете
Супер, значи Вие имате много опит и можете да покажете със снимки тук, какво сте направили. Да споделите плюсове и минуси :idea:

95% от пишещите тук не са направили две къщи.

Благодаря!
ky-kyy - майстор
чет ное 14, 2019 5:02 pmДинка Величкова написа:

Имам и куче, и коте. По тези закони вече правих две къщи със синовете и ми се ще да видя дали има и друг начин. Като проверя как стоят нещата ще реша, но засега не бързам с решенията. Но ви благодаря, знам че тук сте с опит и вероятно на тази база ме съветвате така.
Рошави ли са :supz:
Без да се обиждаш, но е трябвало да се проверят нещата, преди да изповядате сделката, пред нотариуса....Но вече е свършило и трябва да се мисли, какво да се прави от тук нататък. По принцип, рядко пиша сериозно, но когато го правя, винаги пиша за неща, с които съм се сблъсквал, през над 30 годишния си опит в строителството. Аз лично, отказвам да ремонтирам такива обекти Може би е суеверие, но не мога да взема такива пари, с пълното съзнание, че мамя клиентите си. Мисля си, че няма да видя добро. Обикновено, рядко се вслушват в думите ми, сигурно защото не си налагам агресивно мнението и не говоря с псевдонаучни термини и не умножавам по пи 3,14 и не вадя косинус фи....А си мисля, че най-вече, не ми вярват, защото не казвам, това, което вътрешно в себе си, е убеден клиента, точно обратното..знам ли....
Давам винаги за пример лисицата в капана. Когато щракне на крака и, тя си го прегриза и на три крака избягва. Вярно, ще е куца, но алтернативата е, да се превърне в яка на палтото, на баба реститутка....Та, ако не ви достигат средствата, за ново строителство, по-добре го продайте имота, дори и на загуба и си вземете някой друг, на не толкова атрактивно място, но в добро състояние, или празно дворно място и си постройте, както си виждате къщата в мечтите...Но не съветвам никой, да налива вода в каца без дъно.
Това са мои мисли, които ги споделян с пълното съзнание, че има голяма вероятност, да не са най-правилните. А решението, как да постъпиш е твое :)
Последна промяна от ky-kyy на чет ное 14, 2019 6:21 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
Според мен е за събаряне - ще се налеят повече пари за емонт отколкото да се изгради нова.
И който писа, е не е имало бетон преди 70г бърка.

Тема "Покупка на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: