• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте, от извесно време ме е споходила "умната" идея за премахна част от скосяванията в апартамента ни. Става въпрос за така наречения "първи мансарден етаж" в сграда, строена около 1999 г. Скосяванията стигат до около 150 см от пода. Над апартамента има още един етаж, който обаче свършва так където започват скосяванията (дано го обяснявам правилно). Та въпросът ми е, някой правил ли е нещо подобно, възможно ли е?
jekasus - майстор
Ena2020 написа:
Над апартамента има още един етаж, който обаче свършва так където започват скосяванията
Пуканки няма да трябват.
Не може да се променят носещи елементи на сградата и толкоз по въпроса.
iliya_i - майстор
пет фев 28, 2020 6:56 pmjekasus написа:
Не може да се променят носещи елементи на сградата и толкоз по въпроса.
То си има и вариант, без промяна на носещите елементи. Там където свършва скоса на тавана се прави нова стена - права, по отвес. Пред прозореца ще остане дълбока ниша за саксии.
Е, площта на пода ще намалее с около 50%, ама не това е най-важното! :supz:

Много ми е странно това - купувам си жилище, което не ми харесва, с идеята да го изтърбуша изоснови. И първо почваме да му събаряме външните стени.
jekasus - майстор
iliya_i написа:
Много ми е странно това - купувам си жилище,
Може да е наследствено.
До колхозния пазар съм участвал в ремонт на мансарден апартамент, много ми харесаха тия чупки по стаите и изобщо не пречат.
iliya_i - майстор
пет фев 28, 2020 7:24 pmjekasus написа:
До колхозния пазар съм участвал в ремонт на мансарден апартамент, много ми харесаха тия чупки по стаите и изобщо не пречат.
Живея в жилище (наследствено), с вътрешен ълъл 135/45 градуса (Конфуто). Щото с комшията от съседния вход праявят общо 90 градуса. Отделно, дето още не съм открил е в него ъгъл, който да е 90 градуса. Уж правите ъгли са някъде 80/100 градуса! Но стените са успоредни помежду си. Когато трябва да се правят промени мебелите е малък ужас. Но се съобразяваме с даденостите :-D .
Е, ако пожелая, винаги мога да го продам и да си купя друго. Квартала е вървежен (даже на вратата на входа има 2 залепени бележки на хора , дето търсят). Но за сега нямам такова желание :) .
jekasus - майстор
iliya_i написа:
Квартала е вървежен
Май само ония район около Добрич не вървежен - Владиславово.
:-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет фев 28, 2020 8:27 pmjekasus написа:
iliya_i написа:
Квартала е вървежен
Май само ония район около Добрич не вървежен - Владиславово.
:-D

Нямало да трябват пуканките... Ха!
iliya_i - майстор
пет фев 28, 2020 8:27 pmjekasus написа:
iliya_i написа:
Квартала е вървежен
Май само ония район около Добрич не вървежен - Владиславово.
:-D
Очаква се и там да стане вървежно. Днес кмета на Варна съобщи, че вече ги е уредил да си ходят до вкъщи без винетки и в този квартал. Сега и цените му ше се вдигнат.
jekasus - майстор
n_a написа:
Нямало да трябват пуканките... Ха!
След 17:00 от Владиславово по-бързо ще стигнеш до центъра на Добрич, отколкото до центъра на Варна :-D
iliya_i написа:
Днес кмета на Варна съобщи, че вече ги е уредил да си ходят до вкъщи без винетки и в този квартал.
Тия си в градско, магистралата до кръговото на летище отпада от винетки.
Тъпо е, покрай автокъщи до кръгово няма винетка. който няма, да си кара там и да не пречат да другите.
  • 1
  • 2

Тема "Премахване на скосявания в апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: