• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте,
предстои да преправим едно помещение, предвидено за търговско, в гараж.
Проблемът е,че когато е строено, нивото му е свалено с около 30см под нивото на улицата, за да се получи по-високо вътре. Ясно е,че ще се налива бетон, но имахме идея да изсипем вътре доста строителни отпадъци, които ни останаха след ремонт на двора (тухли, бетонни блокчета и тротоарни плочки). Та моля за съвет - дали ще е ок да ги изсипем там и да налеем бетона върху тях или има опасност след като се налее бетона да останат кухини между нещата под него? :? :?
chapara - майстор
Направете понижаваща рампа и си ползвайте височината. Не се занимавайте с глупости :!:
Руди - майстор
Можете да ползвате отпадъците, добре е да няма едри парчета, кухите тухли да се натрошат и насипът да се трамбова с ръчна или механична трамбовка. Отгоре бетоновата настилка ще се армира.
чет яну 09, 2020 1:57 amchapara написа:
Направете понижаваща рампа и си ползвайте височината. Не се занимавайте с глупости :!:
Toва си го мислех, но май ще излезе доста по-скъпо
miliad - майстор
Има тема във форума в която се разискваше същата ситуация с гараж.
npace - специалист
пет яну 17, 2020 10:05 pmMaetz написа:
доста по-скъпо
50 кила желязо, 1 кило електроди и 1 кутия боя. :-D

Ако леете бетон може да оставите канал по средата - 30 см са достатъчни за смяна на масло или нещо подобно.
iliya_i - майстор
съб яну 18, 2020 7:47 pmnpace написа:
Ако леете бетон може да оставите канал по средата - 30 см са достатъчни за смяна на масло или нещо подобно.
Колко, колко :? Аз и по трите измерения съм повече от 30 см. :lol:
ky-kyy - майстор
Ихааа :supz: повече от трийсе санта, си е баш бая паламарка, ако ма разбираш... :prayer:
iliya_i - майстор
Не бе Кукчо, аз за разлика от младите пишлемета не се възбуждам от смяна на масло на 20+ годишна кола. Требе си нещо по-така. Просто имам плочки на корема. Само една, ама каква плочка....
ky-kyy - майстор
С теракол ли я залепи :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за наливане на бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: