Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Elena R. - помощник
Здравейте,
Пускам нова тема, защото имам планове да купя стара къща (обожавам зидове), а не разбирам много.
Имота, който засега си харесах, е от две къщи - едната е с ремонтиран покрив, ЗП около 80 кв м , другата е за основен ремонт, но пък каменна, ЗП около 100 кв м.
Имота има ред предимства и недостатъци. Нямам информация, кои години са строени.
Бих искала да отправя и първото по-конкретно питане - диагоналните пукнатини от ъглите на прозорците какво биха могли да означават?
Пускам снимките на пукнатините на 1-вата къща
Благодаря ви!
Прикачен файл:
IMG_9029.JPG
Прикачен файл:
IMG_9027.JPG
Прикачен файл:
07H1_IMG_9026.JPG
Прикачен файл:
05H1_IMG_9024.JPG
Прикачен файл:
03H1_IMG_9021.JPG
burkov - специалист
По мое мнение (не съм конструктор), къщата изглежда доста добре.
Пукнатините могат да се дължат на много неща но според мен е просто компрометирана мазилка и са повърхностни. Много са малки за да са притеснителни и също така са само около ъглите на прозорците, предполагам и врата.

Надявам се някой с повече опит да се изкаже.
chapara - майстор
Покрива ми се вижда да е направен с "тикли", което изключително утежнява конструкцията. Ако е така, трябва да се помисли за олекотяване. И цепнатините не са козметични съдейки от снимките, предполагам и отвътре ги има?
nikolson - майстор
Всички пукнатини тръгват от ъглите на прозорците. Вероятно има причина да е така и там. Понеже тези къщи са (тук е вторият кат) паянтова, или полупаянтова конструкция, възможно е щурцът, който е дървен, да се посуква и затова да е така. Предполагам, къщата е в Балкана, между Габрово и Елена. Там все още се намират хора, които са "работили" по такива къщи и могат да дадат мнение на място.
Elena R. - помощник
ср яну 22, 2020 6:03 pmchapara написа:
Покрива ми се вижда да е направен с "тикли", което изключително утежнява конструкцията. Ако е така, трябва да се помисли за олекотяване. И цепнатините не са козметични съдейки от снимките, предполагам и отвътре ги има?
Благодаря ви.
Първите 2 снимки са отвътре - да, има ги пукнатините и отвътре.
Покривът е с тикли - да, но това е един от основните прекрасни елементи на подобен тип къщи. Предполагам, че е възможно при ремонта на покрива нещо да се е разместило. Нямам представа, кой и как е правил този ремонт, ще разпитам. Как се олекотяват подобни покриви?
Elena R. - помощник
ср яну 22, 2020 6:50 pmnikolson написа:
Всички пукнатини тръгват от ъглите на прозорците. Вероятно има причина да е така и там. Понеже тези къщи са (тук е вторият кат) паянтова, или полупаянтова конструкция, възможно е щурцът, който е дървен, да се посуква и затова да е така. Предполагам, къщата е в Балкана, между Габрово и Елена. Там все още се намират хора, които са "работили" по такива къщи и могат да дадат мнение на място.
Здравейте, благодаря,
да, точно така, в Габровския балкан е къщата.
Носещи елементи на конструкцията не се виждат нито отвътре, нито отвън - поне аз не ги видях. Първия етаж (май) целия е зидан от камък, даже и някои стени на 2-рия етаж.
Ще се постарая да открия и специалисти по такива къщи, и ще потърся мнението им. А пък може и тук да има такива?
Слагам още малко снимки
Прикачен файл:
PICT0046.jpg
PICT0046.jpg (106.92 KиБ) Видяна 3049 пъти
Прикачен файл:
IMG_9048.JPG
Прикачен файл:
IMG_9038.JPG
Прикачен файл:
IMG_9035.JPG
Прикачен файл:
10H1_IMG_9064.JPG
zz_stefanov - майстор
Честито, много е красива.
Пожелавам ви успех в начинанието. :)
Elena R. - помощник
ср яну 22, 2020 8:52 pmzz_stefanov написа:
Честито, много е красива.
Пожелавам ви успех в начинанието. :)
Благодаря Ви, но все още няма за какво да е честито. Тепърва събирам мнения, дали си заслужава, дали ще имам ужасно много главоболия с нея, колко пари ще ми струва ремонта, и т.н. и т.н., въпросите са безкрайно много.
Първото нещо, за което питах, са пукнатините - защото мисля, че трябва да се започне от конструкцията, нали така?
Ако конструктивно не е добре - то повече няма да влагам време в тази къща.
plamen6703 - майстор
Елена, къщата наистина е много хубава, а конструктивно само с оглед на място от човек, който това е учил и това работи да види с очите си да прецени, да излезе със становище и след това решавате дали/или... с акъл от интернет по такива казуси е несериозно :)
Успех!
Elena R. - помощник
ср яну 22, 2020 9:25 pmplamen6703 написа:
Елена, къщата наистина е много хубава, а конструктивно само с оглед на място от човек, който това е учил и това работи да види с очите си да прецени, да излезе със становище и след това решавате дали/или... с акъл от интернет по такива казуси е несериозно :)
Успех!
Да, аз така или иначе започнах да търся такъв човек, но чета във форума за много ремонти и реставрации на много къщи и реших да събера и ваши мнения
Благодаря много

Тема "Поредна покупка на поредна стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: