• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
monkata200 - специалист
Здравейте, искам да попитам с какво е най-удачно да топлоизолирам плоча от горната страна към неотопляемото помещение? За момента обмислям с фибран да го направя понеже трябва да може и да се ходи от горе, а и там се съхраняват ненужни вещи.
Варианта за изолиране отдолу на плочата с гипскартон и вата е неприложим в някои от стайте заради високи шкафове.Какво бихте ме посъветвали?
aroot - специалист
Аз подраязох шкафовете, пдч, именно заради такова нещо. Е, не стана перфектно, нищо че имах линеал за циркуляра, но от самолет не личи. Играчката също беше голя, аз бях с отделни модули като надстройка.
Иначе, ако е отгоре с фибран, същият ще иска и замазка. То каквото и да се сложи от към тавана, ще иска замазка май - при при условието за проходимост и движение. Сещам се и за да дървена скара, по нарядко подредена и за вата като алтернатива на фибрана.
шоп - майстор
чет май 21, 2020 3:31 pmaroot написа:
То каквото и да се сложи от към тавана, ще иска замазка май - при при условието за проходимост и движение.
Няма такова нещо. Върху фибрана си се ходи спокойно и се скалдира всичко.
Вкъщи така съм изолирал тавана с 10 см фибран ( 2х5см на кръст)
monkata200 - специалист
Благодаря за отговорите. А с какво препоръчвате да го лепя фибрана понеже отдолу цимента е груб. И ако го лепя на два слоя на кръст с какво да лепя между слоевете? При положение че е на под има ли нужда да се слагат дюбели, струвами се лоша идея да надупча цялата плоча
шоп - майстор
Може да лепиш със лепило за ТИ. Но ако не искаш мокри процеси ти препоръчвам пяна за лепене на ТИ.
От дюбели няма нужда. И аз съм на мнението, че не е желателно да се дупчи.

При мен всичко е лепено с пяна. Плочата същи не бе равна. Просто някога е била заравнена само с лопатата.

Пускал съм доста снимки из форума как е правено и как се е получило.

Прикачен файл

SAM_9462.JPG
SAM_9462.JPG (93.91 KиБ) Видяна 1721 пъти
monkata200 - специалист
Благодаря, ще пробвам с пяна.
krasi92 - майстор
А сигурно ТИ означава топлоизолация или бъркам
шоп - майстор
Точно така . ТИ е топлоизолация.
Има си пяна, която лепи ТИ и не раздува, като обикновенната монтажна пяна. С един флакон обикновенно се лепи около 12м2.

Винаги полагам пяна по контура на листа фибран на около 5 см навътре. От вътре рисувам Z или V или W или каквото ми падне:-)
monkata200 - специалист
А дали ще има ефект ако фибрана е само плътно нареден на два пласта без да се лепи.И без замазка отгоре поне на този етап.
шоп - майстор
Замазка не ти трябва изобщо. Само тежест ще добавих на плочата и основите. Ако си мераклия върху фибрана може директно евтин ламинат да положиш.
Иначе трябва да се лепи, за да се уплътнят фугите. При неравна плоча въздуха ще си циркулира отдоли и между фугите и изолация никаква.
  • 1
  • 2

Тема "Изолиране на таван, под неотопмяемо помещение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: