• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте,

Монтираха ми изключително некачествено метална врата за таван. Пуснал съм жалба до фирмата, но се съмнявам да направят нещо. Вратата, заедно с рамката е леко заварена за старата метална рамка, която дори не демонтираха. Има отвор, колкото да си прокарам ръката между двете каси. Как мога да спася положението? Да попълня с монтажна пяна и да замажа огромните отвори или да заварям отпред нещо?

Поздрави и благодаря.

Прикачвам и снимков материал. Никога не използвайте фирма Каракашев и син!
Прикачен файл:
IMG_20200717_121521.jpg
IMG_20200717_121521.jpg (17.59 KиБ) Видяна 1885 пъти
Прикачен файл:
IMG_20200717_121152.jpg
IMG_20200717_121152.jpg (23.51 KиБ) Видяна 1885 пъти
Прикачен файл:
IMG_20200717_121136.jpg
IMG_20200717_121136.jpg (23.83 KиБ) Видяна 1885 пъти
Прикачен файл:
IMG_20200717_120923.jpg
IMG_20200717_120923.jpg (29.23 KиБ) Видяна 1885 пъти
Прикачен файл:
IMG_20200717_120916.jpg
IMG_20200717_120916.jpg (24.28 KиБ) Видяна 1885 пъти
gogo7777 - майстор
Леле мале :shock:
Тая врата въобще не е за тоя отвор. Кой взима размерите преди поръчката? Представям си па ако бяха махнали старата каса..... :lol:
EDI - майстор
Запени го и сложи някакви широки дървени первази.
nikolson - майстор
:shock: Това е правено от абсолютно невеж човек. Вижте заварката на втората снимка. А този начин на заваряване на пантите...Нямам думи.
jekasus - майстор
nikolson написа:
А този начин на заваряване на пантите...
Де ги видя?
djogobg - специалист
пет юли 17, 2020 3:39 pmgogo7777 написа:
Леле мале :shock:
Тая врата въобще не е за тоя отвор. Кой взима размерите преди поръчката? Представям си па ако бяха махнали старата каса..... :lol:
+1 за грешните размери. И местата на свързване на старата и новата каса можеше да са малко повече.
Иначе запенваш и покриваш с нещо - дърво, мазилка, каквото искаш. Ако от фирмата не ти приемат рекламацията и имаш електрожен, сложи на едно -две места още връзка със старата каса. При така взет размер(кажи, все пак кой взе размера) е по-добре, че не са свалили старата каса. Хем ти ще мажеш по-малко, хем те са къртили по-малко.
miro_800 - специалист
На мен ми се види, че размерите са взети с цел да не се демонтира старата каса. И това е съгласувано с клиента.То па толкова да си кьорав надали. И да пасне баш в светлия отвор на старата каса :shock: Демонтажът сигурно се заплаща допълнително. После някой може да е подшуинал, че е добре да се свали. И ето ти проблем. После претупване, защото са се ядосали и т.н. Само предполагам :)
mkocev - специалист
Ако не добавиш укрепване с още заварки и ползваш пяна за запълване на фугата, най-добре запъни касата на няколко места с по една дъска при отворена врата докато стегне. Вариант е и на затворена да уплътниш с нещо между вратата и касата, че има голям шанс леко да раздуе касата при тоя стабилен монтаж :)
Друг вариант е да удариш по някой дюбел или самонарезен винт през двете каси (малко повече дупчене) и тогава да действаш с пяната.
nikolson - майстор
пон сеп 28, 2020 9:15 pmjekasus написа:
nikolson написа:
А този начин на заваряване на пантите...
Де ги видя?
Явно не съм видял добре без очилата. Не е панта, а планка. Но това не променя лошата заварка.
Димитър Димов - специалист
А така оплюхте фирмата без да се знае каква е договорката.Ако е трябвало да се замонолити онзи отвор където си е пъхнал ръката,но го премълчава дали ще даде друга насока на отговорите?Там освен тази планка горе друго не се вижда дали пък не е мислено да се хване касата на вратата с нещо към старата каса така че да не се виждат планките като тази горе.Само на мен ли ми се струва че на последната снимка вратата в долният край е на нула и нагоре отваря?
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж на врата на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: