Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте,

Случвало ли ви се е нещо подобно? Петък си купих 2.5л. Levis Muur Mat тъмно оцветен от Color Home. Боядисах си - всичко точно, но нямаше да ми стигне с малко. В Неделя, Color Home не работят и си купих още 1л. от Mr. Bricolage.

Е познайте разликата в цвета е чувствителна и сега трябва отново да боядисам цялата стена...

Според вас възможно ли е да има толкова чувствителна разлика в цвета м/у двата магазина или просто в единият са ми объркали цвета...

Прикачен файл

IMG_20200825_112318.jpg
IMG_20200825_112318.jpg (106.84 KиБ) Видяна 1581 пъти
vlax - майстор
Може,може,всичко е възможно.Обикновено всички разфасовки ги смесвам в голям съд и тогава почвам.Винаги взимам повече.Има една приказка ,за да хартиса трябва да остане.
:partyman:
Последна промяна от vlax на вт авг 25, 2020 12:43 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
На теория, ако оцветяват по номер на цвета, не би трябвало да има разлика. Възможно е да оцветяват по различни каталози. А и да са объркали нещо е възможно също.
Оцветявали са ми боя за колата по номера на купето. Не личи изобщо къде е боядисвано.
При това в някакъв нонейм сервиз в Козлодуй.
kozl - майстор
На теория е едно, на практика - друго. Малко да се разстрои машината за смесване и цветовете бегали .....
А какви са оцветителите - едва ли са еднакви.
Аве аз купих 5 ролки тапети и 3 една партида 2 от друга с разлика в нюанса, но поне там са белязани партидите и бях информиран, че е възможна разлика.
fbr - майстор
На бои също съм виждал нанесени номера на партиди. Нищо чудно да купиш боя от един и същ магазин, но от различни партиди, и да има нюанси.
burkov - специалист
Левис е хубава боя с високи изсиквания за търговците, не е смесена като хората.
Също, възможно е да не е разбъркана добре или да е разредена преди нанасянето.
Значи аплодисменти за Color Home. Звъннах им и им обясних случая. Казаха ми, че за довършване задължително трябва да си се вземе боя от същото място и по принцип го казват на клиентите си. И ми замениха този 1л. от Mr. Bricolage който съм купил, въпреки че не е от техният магазин.
вт авг 25, 2020 3:29 pmburkov написа:
Левис е хубава боя с високи изсиквания за търговците, не е смесена като хората.
Също, възможно е да не е разбъркана добре или да е разредена преди нанасянето.
Едната беше разредена с около 5% вода, другата не, но това не би трябвало да докара чак такава разлика в цвета. Новата която ми дадоха от ColorHome отново неразредена е същата на цвят като разредената от ColorHome и по-светля от тази от Mr. Bricolage.

Тема "Една и съща боя - различни магазини - различен цвят" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: