Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nikkk - специалист
Здравейте майстори,

за моя тривиален въпрос - къде е проблема? В гранитогреса, в изпълнителя (аз), или другаде? Режа гранитогрес родно производство, първо качество, с диамантен диск ф125, държа флекса прав без да накланям, пробвах и с високи и с ниски обороти, но сряза е нащърбен. Кой е виновен и ако е от технологията, как да режа гладко? Благодаря.

Прикачен файл

DSC_7595_3.JPG нащърбено ръбче
addicted - специалист
Пробвай с диск за не метал. Диамантината е много корава, и така нащърбва.
schuldiner - майстор
Че много си е добре срязът! Пробва ли да направиш фаска с ламелен диск или неметал?
kozl - майстор
Първо гладък ли е диска? Дискови има за керамика.
Второ има значение посоката на въртене и посоката на рязане.
Захапването трябва да става от лицевата страна и по посока на несрязаното, иначе люспите на откъртеното са по-големи от страната на диска при която изхвърля раздробения материал.
И понеже гранитогреса ти прилича повече на фаянсова плочка може би да режеш 2 мм навън и да го изпилиш с диск за финно шлайфане на камък. Дисковете са по размери като при шкурките.
Последното съм пробвал на фаянсови плочки. Резултата поне за мен задоволителен. Среза става по гладък от резачката с надраскване.
zz_stefanov - майстор
И за мен срезът е Ок. С брусче на ръка можеш да го заоблиш като ръба на плочката и ще изглежда добре, особено ако е гранитогрес със същото оцветяване в дълбочина.
radius - майстор
Той козела попита, но да кажа и аз, че има сегментни диамантини, които не са за това и без прорези, които са правилните.
пишман_майстор - майстор
Приятел занимаващ се с бани, работи с такива https://toolsbox.bg/dick-diamanten-za-c ... 89pHea7zPQ
Доволен е доста и добри отзиви .
Kumay - майстор
ср ное 11, 2020 12:13 pmпишман_майстор написа:
Приятел занимаващ се с бани, работи с такива https://toolsbox.bg/dick-diamanten-za-c ... 89pHea7zPQ
Доволен е доста и добри отзиви .
Дългогодишният ми опит показва, че много "майстори" на бани не знаят кой диск е за плочки.
Този, гладкия е за керамика и гранитогрес.
пишман_майстор - майстор
А онзи на Руби викаш не е подходящ ? Не става за чисто рязане на гранитогрес?
То освен при моя ремонт за банята и кухнята да го купя и пробвам, снимам резултати .
Kumay - майстор
ср ное 11, 2020 3:03 pmпишман_майстор написа:
А онзи на Руби викаш не е подходящ ? Не става за чисто рязане на гранитогрес?
То освен при моя ремонт за банята и кухнята да го купя и пробвам, снимам резултати .
Не съм сигурен за Рубито, но повече ми прилича на турбо диск за камъни.

Тема "рязане на гранитогрес с флекс - нащърбване на ръбовете" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: