Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
nikkk - специалист
Доста полезна информация се написа, което е добре за всички ни. Лично аз ползвах сегментен диамантен диск (като този: https://tashev-galving.com/product/095-MTB1381), което от тази тема разбрах че не е подходящия избор - просто прорезите минавайки по повърхността начупват ръбчето на плочката и я нащърбват. Завбъдеще ще ползвам гладки диамантини без прорези. А аз закърпих положението, като минавах сряза на 2 пъти - първо с диск за неметал (което прави изключително прав и гладък срез, но става супер бавно), и после внимателно в изрязания канал с диамантения диск да изрежа в дълбочина. Нещо като подрезвачите при ламинираните плоскости в дърводелството :)
swenstyle - специалист
да споделя и моя опит:
ръб по гладък от фабричен става с "костенурка" или диск за сухо шлайфане на камък, с велкро е, т.е. трябва да се купи и шайба за флекс (аз ползвам 1 лидълска и една RUBI) . Аз ползвам дикс на RUBI, 15-16 лева е диска, можете да минете с един със зърно 400 (просто ще става по-бавно), най-добре да са два: един 50 и един 400, значи с 50 взема почти като да се пили диамантен, а с 400 когато запилвате видимото ръбче въобще не се нащърбва. Карам ги на 1-2-ра скорост на ъглошлайфа, те са до 3000 оборота по спецификация. А как да стане супер права линия - това го видях в тубата: решете с машинката за плочки 1 мм повече от желания размер, залепвате хартиено тиксо, за тъмни плочки- свето жълто, за светли синьо - да е контрастно на плочката. след това на желания размер режете тиксото с хубава линия и нов макетен нож, отлепвате тиксото останало върху излишния 1 мм от плочката и имате идеално права линия и лесно видима, след това с петдесетката под наклон да запилвате предимно задната част на плочката, защото чукнете ли гланцираната има риск да се нашърби, после слагате 400 и започвате видимия ръб, 400 не щърби ръба поне при моите плочки, а те бяха капризни. Най-накрая може с много фин камък или шкурка около 600-800, на ръка да вземете фаска десети от мм. утре ще кача и 2-3 снимки на самия процес. О и като се купи диска трябва да се пилне няколко минути върху стара плочка, за да се разработи, пъпките да започната да имата равна част.
Прикачен файл:
0878db1080e7492663e91adb4f0fee0b.jpeg
0878db1080e7492663e91adb4f0fee0b.jpeg (34.19 KиБ) Видяна 1694 пъти

Тема "рязане на гранитогрес с флекс - нащърбване на ръбовете" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: