• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте скъпи приятели и колеги. Нов съм в този форум и се надявам да пускам темата в правилния раздел!
Предстои ми сглобяване на ламинат. Премахнах стария ламинат който беше 8 мм слаган върху 2/3 мм от тези белите подложки, която пък е слагана директно въху мокет.
Въпросът ми е , тъй като махнах и мокета, отдолу всичко е наоукани и неравно, особено покрай ъглите е завишено като връхче към стената, абе като жяло не е перфектен под.
Съветваха ме да сложа XPS подложка 5мм и върху нея ламинат 8/10/12 мм , но как би с еполучило , ако сложа от тези звукоизолищтите подложки, а върху нея XPS , а след това ламината? Безсмислено ли е , или пък да сложа 2 пъти по 5 мм XPS, защото предполагам , че той с времето ще се смачка и свие, където има гардероб или нещо по - тежко и ще стане неравно всичко. Моля за съвет към Вас как да стане? Благодаря ба всички предварително!!! :supz:
Никой ли не може да даде съвет?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт дек 08, 2020 3:51 amfunkera91 написа:
Никой ли не може да даде съвет?
Еми то, съвет как да се даде, акъл по-може, ма...
Старият ламинат как беше и що го махна? И колко тий неравно неравното? И що правиш селски номера, ми не изравниш пода, па тогаз да постелеш...
Лично от мен, да си знаеш, че тези подложки са за да се плъзга паркетината по тях и да не кънти. Не изравняват. Сплескват се кат таквоз
вт дек 08, 2020 9:19 amn_a написа:
вт дек 08, 2020 3:51 amfunkera91 написа:
Никой ли не може да даде съвет?
Еми то, съвет как да се даде, акъл по-може, ма...
Старият ламинат как беше и що го махна? И колко тий неравно неравното? И що правиш селски номера, ми не изравниш пода, па тогаз да постелеш...
Лично от мен, да си знаеш, че тези подложки са за да се плъзга паркетината по тях и да не кънти. Не изравняват. Сплескват се кат таквоз
Много бих искал да изравня пода наистина, но или трябва да къртя мнооого и след това съхненето сметнах, че ще отнеме доста време. Със саморазливна пък ще надигне нивото. Общо взетоо, за жалост няма да е и в този ремонт изравняването. Предишният ламинат беше 8 мм върху 2 мм някакво руло от най -евтините подложки, които оък са редени върху мокет ( тези мокети от 90 те) и да Ви кажа честно, доста си пружинираше ламината. Сега го махнах всичко и с помощта на осцилисциращ инструмент заравних доооста от неравностите. Планирам да закупя 12 мм ламинат и 5 мм черен XPS . Наистина се надявам да получа някакво подобрение спрямо преди. :partyman:
Chefo77 - майстор
Надали ще получиш подобрение. Противно на логиката, по-тънкият ламинат поема по-добре кривини. И ако 12-ката е със сглобка тип "мегалок", е най-голямата грешка, която можеш да направиш. Ако 5-ицата е и на руло, леле мале.
stamenov1 - специалист
Има едни кокосови подложки за ламинат, такава слагах в апартамента във Варна, продава се на квадратни листове. Имаше 5 и 8 мм.
Нещо като това примерно. https://www.krasiparket.com/shop/index. ... 0%BA%D0%B0
Chefo77 - майстор
И какво се очаква от кокосовата подложка?
Системата за заключване е: 1 click to go pure с V образен срез на фугата, а подложката е XPS Maxima на Logoclick. Ако нещо ви говори на вас.
Jacomo - специалист
Неравен под се комбинира с думата замазка, а не с думата подложка. Има варианти за тънки, дебели, бързосъхнещи, всякакви. Всичко друго е отбиване на номера.
nelina_london - специалист
Chefo е написал много точно ,че по-тънкият ламинат се огъва повече и не се чупи по сглобката,докато 12ката няма да пружината така,но дори и при малко отклонение може да доведе до директно счупване на клика.
  • 1
  • 2

Тема "Подложка/и за ламинат при неравен под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: