Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
cvetomir_77 - специалист
Заради затворените магазини покрай Корона пандемията кухнята още няма гръб!
Прикачен файл:
IMG_6319.PNG
radius - майстор
Страхотен контраст, браво.
5kof - специалист
Браво!!! Много добре, с много приятни цветове. Завиждам, най-искрено завиждам на хората, които могат да виждат нещата в такива детайли и перспектива! Нещо, което винаги ми е липсвало. За това се доверявамна най-различни знайни и незнайни "майстори" и "експерти". След което започва голямото чукане по главата. [-(
kozl - майстор
Я па не обичам хвалбата :-D
Не че не ми аресва, добро е, но... все кусури намирам.
Аве тоя наклонен аспиратор не требе ли да има луфт отстрани по 5 см :? Оти така пишеше на тоя де го монтирах, ама нели не съм читател и стана почити без луфт. Ма справя се и без луфта :roll:

А в наша кухня съм с плочи 30/60 см, верикално залепени към стената връз вароцим.мазилка с теракола на Боре.
При сина гърба е технически камък, дебел 20мм залепен с полиуретанов уплътнител, към латекса. Ма има ъгъл и дори да се отлепи, ъгъла ще го крепи да не падне в-у плота. Па и шкафовете, че там има ъглова лайсна с LED лента и тя шъ подпира :roll:
cvetomir_77 - специалист
пет яну 08, 2021 1:11 pmkozl написа:
Я па не обичам хвалбата :-D
Не че не ми аресва, добро е, но... все кусури намирам.
Аве тоя наклонен аспиратор не требе ли да има луфт отстрани по 5 см :? Оти така пишеше на тоя де го монтирах, ама нели не съм читател и стана почити без луфт. Ма справя се и без луфта :roll:

А в наша кухня съм с плочи 30/60 см, верикално залепени към стената връз вароцим.мазилка с теракола на Боре.
При сина гърба е технически камък, дебел 20мм залепен с полиуретанов уплътнител, към латекса. Ма има ъгъл и дори да се отлепи, ъгъла ще го крепи да не падне в-у плота. Па и шкафовете, че там има ъглова лайсна с LED лента и тя шъ подпира :roll:
Аспиратора си има луфт - 5мм. Стигат му :-D , иначе щеше да има недостиг на шкафове (не че и сега няма де).
krasi92 - майстор
пет яну 08, 2021 1:11 pmkozl написа:
Я па не обичам хвалбата :-D
Не че не ми аресва, добро е, но... все кусури намирам.
Аве тоя наклонен аспиратор не требе ли да има луфт отстрани по 5 см :? Оти така пишеше на тоя де го монтирах, ама нели не съм читател и стана почити без луфт. Ма справя се и без луфта :roll:

А в наша кухня съм с плочи 30/60 см, верикално залепени към стената връз вароцим.мазилка с теракола на Боре.
При сина гърба е технически камък, дебел 20мм залепен с полиуретанов уплътнител, към латекса. Ма има ъгъл и дори да се отлепи, ъгъла ще го крепи да не падне в-у плота. Па и шкафовете, че там има ъглова лайсна с LED лента и тя шъ подпира :roll:
Викни някои да сложи и два контака за да си сигурен че няма да падне. И дтз е задължително. По темата...... Добре се е получило.
kozl - майстор
съб яну 09, 2021 7:55 amkrasi92 написа:
Викни някои да сложи и два контака за да си сигурен че няма да падне. И дтз е задължително. По темата...... Добре се е получило.
Нема нужда да викам. Собствения си глас го чувам и мислено :-D
Контаците са 7, но поради грешка в разположението на подлепките се получи издънка в монтажа, която костваше разминаване на плота барбар с гърба с 5 мм. Та тези 5 мм не ми достигнаха да хвана контаците в конзолните кутии. И контаците реално са хванати в каменния гръб, където залепих изрязана част от конзолна кутия. Е може би да разчитам на проводниците, но най-вече имам доверие на ъгъла. 2 камъка дебели по 20 мм залепени под прав /\ могат да стоят самостоятелно прави.
Все пак камъка, сравнено с ламинирано ПДЧ е скъпо изпълнение.
Може и гръб от цветно стъкло или такова със ситопечат. И понеже ситопечата се принтира, картината може да е всякаква. Нямам идеи за издръжливост на ситопечата. Това пък видях при комшии.
Вече имам опит с 4 кухни, проектирани от мен. И четирите са с каменен плот. На първата гърба е с фаянсови плочи 20/25 см. В последствие при експлоатацията се установява, че колкото са по-малко фугите, толкова по-лесно се почиства повърхността.
Втората кухня нашата - гранитогрес 30/60 за гърба. Некъде има снимки из форума на плота и гърба.
На третата кухня гърба е от ламинирано ПДЧ. Аз бях много против, но сина си го хареса. Понеже не съм фен на ъгловите лайсни пуснах холкер 6х6мм в ъгъла плот/\гръб от прозрачно монтажно лепило, което след втвърдяване остава елестично (поне така пише в инструкциите). Над 5 г. експлоатация до сега нямам констатации за проблеми с ПДЧ-то. НО вратата от МДФ на горния шкаф над аспиратора забременя. Всички други кухни са с мебел ПДЧ и подобни проблеми няма. Заради този проблем и подобно с два шкафа за мивки в баня съм натирил МДФ-а като материал при влажни условия.
Гърба от ПДЧ е залепен към гипсова мазилка с ацетатен силикон. Има и ъгли има и контакти монтирани с рапидки към конзолите.
Освен камък за гръб ми предлагаха водоустойчива плоскост, нещо като ламиниран гетинакс, но избора на видовете ламинати е ограничен.
То сега като има едроразмерни плочи гранитогрес, технически камък, доста избор може да има за гръб.

Понеже гледам на снимката, хладилника и той го играе гръб, та се сетих за нашия, който стои по подобен начин и след към 15 г. служба точно там, към гърба му се отлюпи бялата боя. Та при скорошния ремонт избрахме най-подходящото фолио, което намерихме по магазините и почити съвпада с вида на гърба от гранитогрес. Фолирахме само страната към гърба. Другата част на хладилника полирах с пасти за кола и стана като нов :roll:
cvetomir_77 - специалист
съб яну 09, 2021 9:40 amkozl написа:
съб яну 09, 2021 7:55 amkrasi92 написа:
Викни някои да сложи и два контака за да си сигурен че няма да падне. И дтз е задължително. По темата...... Добре се е получило.
Нема нужда да викам. Собствения си глас го чувам и мислено :-D
Контаците са 7, но поради грешка в разположението на подлепките се получи издънка в монтажа, която костваше разминаване на плота барбар с гърба с 5 мм. Та тези 5 мм не ми достигнаха да хвана контаците в конзолните кутии. И контаците реално са хванати в каменния гръб, където залепих изрязана част от конзолна кутия. Е може би да разчитам на проводниците, но най-вече имам доверие на ъгъла. 2 камъка дебели по 20 мм залепени под прав /\ могат да стоят самостоятелно прави.
Все пак камъка, сравнено с ламинирано ПДЧ е скъпо изпълнение....
Първоначално мислех да правя гърба с принтстъкло, но се оказа, че максималната дължина е 2,56 метра, а при мен дължината е 3,50 метра, та се отказах да е стъкло понеже така и така ще трябва да бъде от две части (а средата се пада точно при котлоните). В същото време видях на едно място кухня направена с плочи 1,20 на 0,60 метра и ми хареса как се е получило. плочите прилепват толкова плътно, че фуга почти няма, но при желание може и с фуга да се направят. А ПДЧ, МДФ и всякакви други дървени и пластмасови истории никога не съм си и мислил да слагам.
kozl - майстор
Аз също одобрявам идеята за плочи. ПДЧ то не е мой избор, нито МДФ-а в кухненска мебел.

Одобрявам избора на цвета на плота. Не мога да разбера масив или ПДЧ :?
Аз пък откак направих първата кухня с плот от камък за ПДЧ-то забравих. Вече се заиграх и с вграден, вкопан плот котлони в камъка. Стана много впечатляващо, но ако се повредят котлоните, дано има същия модел, че няма еднакви размери на периферията, а там размерите трябва да са точни. То и първоначалната замисъл за плот от камък почна с идеята за вкопана в камъка метална мивка.

Там под аспиратора, предполагам височината е 70 см, парче изрезка ли ще има?
cvetomir_77 - специалист
съб яну 09, 2021 10:46 amkozl написа:
Аз също одобрявам идеята за плочи. ПДЧ то не е мой избор, нито МДФ-а в кухненска мебел.

Одобрявам избора на цвета на плота. Не мога да разбера масив или ПДЧ :?
Аз пък откак направих първата кухня с плот от камък за ПДЧ-то забравих. Вече се заиграх и с вграден, вкопан плот котлони в камъка. Стана много впечатляващо, но ако се повредят котлоните, дано има същия модел, че няма еднакви размери на периферията, а там размерите трябва да са точни. То и първоначалната замисъл за плот от камък почна с идеята за вкопана в камъка метална мивка.

Там под аспиратора, предполагам височината е 70 см, парче изрезка ли ще има?
Плочи ще има навсякъде :).

Тема "Моята кухня преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: