• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
little_hooligan - специалист
Здравейте,

Купих си 4 баки Кнауф супер финиш. Искам да попитам може ли да се шпаклова с тази готова смес в това време от годината, защото на баката пише да не се използва, ако в помещението температурата е под 10 градуса. Стаите, в които ще шпакловам е доста студено сега през зимата и няма отопление в момента, има само строителен ток. Навън може да е +5 но вътре е много по студено. Чудя се дали да не оставя шпакловката за март месец, а дотогава да си правя други неща по апартамента.

И още едно въпросче, понеже днес отворих едната бака и разбърках сместа и реших след това да не я използвам и я затворих. Предполагам нищо няма да и стане и ще мога да ползвам след месец?

Благодаря
шоп - майстор
съб яну 23, 2021 6:01 pmlittle_hooligan написа:
Искам да попитам може ли да се шпаклова с тази готова смес в това време от годината, защото на баката пише да не се използва, ако в помещението температурата е под 10 градуса.
Ами то си пише.
Може да се ползва по всяко време на годината, но Т да не спада под 10 гр :-)))))))))

Ако обекта е пусков, не е проблем да се подгрее над 10 гр.
Ако не е пусков, чакате Райчо.
В противен случай правите скъпа юфка:-)
little_hooligan - специалист
съб яну 23, 2021 6:40 pmшоп написа:
съб яну 23, 2021 6:01 pmlittle_hooligan написа:
Искам да попитам може ли да се шпаклова с тази готова смес в това време от годината, защото на баката пише да не се използва, ако в помещението температурата е под 10 градуса.
Ами то си пише.
Може да се ползва по всяко време на годината, но Т да не спада под 10 гр :-)))))))))

Ако обекта е пусков, не е проблем да се подгрее над 10 гр.
Ако не е пусков, чакате Райчо.
В противен случай правите скъпа юфка:-)
И аз така си помислих, но викам за всеки случай да питам :mrgreen:

Май ще си почакам 2 месеца.
шоп - майстор
съб яну 23, 2021 7:16 pmlittle_hooligan написа:
И аз така си помислих, но викам за всеки случай да питам :mrgreen:
Май ще си почакам 2 месеца.
Щом не е спешен обекта...най-добре така.

Обаче... и аз в момента правя 2 двустайни в Младост 4
Ми в тях без никакво отопление е 18-19 градуса

Ако все пак в момента имате свободно време, можете да се замислите са едно леко подгряване. Все пак навън не е люта зима, а пролет.
little_hooligan - специалист
съб яну 23, 2021 7:25 pmшоп написа:
съб яну 23, 2021 7:16 pmlittle_hooligan написа:
И аз така си помислих, но викам за всеки случай да питам :mrgreen:
Май ще си почакам 2 месеца.
Щом не е спешен обекта...най-добре така.

Обаче... и аз в момента правя 2 двустайни в Младост 4
Ми в тях без никакво отопление е 18-19 градуса

Ако все пак в момента имате свободно време, можете да се замислите са едно леко подгряване. Все пак навън не е люта зима, а пролет.
При мен във Витоша в апартамента е доста студено (усеща се като 2 или 3 градуса), сградата е съвсем нова и все още никой не живее, защото чакаме да ни пуснат тока и да се издаде разрешение за ползване.

Мисля че ще е по добре да почакам и без това няма ток и да го свърша сега ремонта няма да мога да се нанеса веднага. Иначе ако го пуснат, веднага ще ги затопля стаите и ще шпакловам.

Така че... чакам си засега :mrgreen:
addicted - специалист
И не е лошо да си ги прибереш на топло тези 4 баки. Материала не трябва да замръзва.
cvetomir_77 - специалист
съб яну 23, 2021 6:40 pmшоп написа:
съб яну 23, 2021 6:01 pmlittle_hooligan написа:
Искам да попитам може ли да се шпаклова с тази готова смес в това време от годината, защото на баката пише да не се използва, ако в помещението температурата е под 10 градуса.
Ами то си пише.
Може да се ползва по всяко време на годината, но Т да не спада под 10 гр :-)))))))))

Ако обекта е пусков, не е проблем да се подгрее над 10 гр.
Ако не е пусков, чакате Райчо.
В противен случай правите скъпа юфка:-)

100% вярно!
Това го работя от известно време в Германия, но обектите винаги се отопляват когато се работи с него!
miliad - майстор
Аз пък ти казвам хич да не бързаш в нова сграда с финиша.
Сега бачкам в такава сграда, завършена миналата пролет. Имам поглед върху два апартамента, шпакловани и боядисани лятото. Като гледам колко пукнатини има от слягане, преди да се нанесат ще боядисват пак.
cvetomir_77 - специалист
Финиша се нанася минимум 1 месец, след като е нанесена последната мазилка (в зависимост от дебелината и може и повече) и то при добро отопление и проветрение. За да се избегнат пукнати се използват стъклофазерни тапети:


nikolov333 - майстор
Вчера гледах руски клипове в ютуб и коментираха за воала, че няма голяма полза от него, ако стената се сляга и пука, защото пак се отлепя, но на пукнатината стават мехури вместо цепнатина.
  • 1
  • 2

Тема "Финишна шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: