• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
little_hooligan - специалист
Здравейте,

Днес реших да проверя нивелацията на прага, върху който ще се монтира душ кабина в банята ми и за съжаление констатирах, че не е бил нивелиран от майстора. Честно казано, писна ми да му намирам кусури, но... минало свършено.

Прагчето е за петоъгълна душ кабина и е залепено с лепило за плочки. От единия край на вратичката на кабината до другия, разликата в нивото е 10мм. Това е само на вратичката. Прилагам снимка.

Тези дни очаквам да ми вземат размери за кабината и това което трябва да преценя е, дали да оставя прагчето така или да се направи наново.

Прикачен файл

Screenshot_20201212-175641_Video Player.jpg
little_hooligan - специалист
пон фев 08, 2021 4:00 pmchapara написа:
Преправяй о'време.
Звъннах на фирмата, която ми правеше ремонта. Следващата седмица ще дойдат да го оправят.

Разочарован съм и не мога да повярвам, че майстор, който е направил 100 бани в София, е пропуснал да нивелира един праг... :sad:
kozl - майстор
Не мога се сетя как си представяш да се нивелира прага.
Аз и от снимката не видох тва де исках да видя.
Прага влиза ли м-у плочките или е легнал в-у тях.
Ако влиза - представям си как може да се нивелира.
Ако е в-у плочките залепено, то при нивелирането ще се окаже, че нейде трябва да надстърча от плочките с повече от 10 мм :?
За да не е тъй трябва да се изреже прага по линията на наклона на плочките, а това ще е тегаво :roll:
little_hooligan - специалист
пон фев 08, 2021 5:23 pmkozl написа:
Не мога се сетя как си представяш да се нивелира прага.
Аз и от снимката не видох тва де исках да видя.
Прага влиза ли м-у плочките или е легнал в-у тях.
Ако влиза - представям си как може да се нивелира.
Ако е в-у плочките залепено, то при нивелирането ще се окаже, че нейде трябва да надстърча от плочките с повече от 10 мм :?
За да не е тъй трябва да се изреже прага по линията на наклона на плочките, а това ще е тегаво :roll:
По скоро ще го оставя да настърча с 10мм и ще се фугира. Няма да се режи.
little_hooligan - специалист
Да ви кажа честно, май мисля сам да си го оправя. Вече й нямам доверие на тази фирма.

Мисля леко да го почукна с гумен чук, дано не се счупи прагчето. Хванато е с лепило за плочки церезит. След като го демонтирам ще взема флекса и ще направя малък канал, лек прорез по дължината на прагчето отдолу и леко ще го позачистя, за да може да се монтира отново.

Ако има някакъв по лесен начин, пишете. :wink:
cvetomir_77 - специалист
пон фев 08, 2021 7:44 pmlittle_hooligan написа:
Да ви кажа честно, май мисля сам да си го оправя. Вече й нямам доверие на тази фирма.

Мисля леко да го почукна с гумен чук, дано не се счупи прагчето. Хванато е с лепило за плочки церезит. След като го демонтирам ще взема флекса и ще направя малък канал, лек прорез по дължината на прагчето отдолу и леко ще го позачистя, за да може да се монтира отново.

Ако има някакъв по лесен начин, пишете. :wink:
От всичко което написа до сега, това звучи най-разумно!
jekasus - майстор
little_hooligan написа:
че майстор, който е направил 100 бани в София
Може би трета, ако не е първа...
little_hooligan написа:
Следващата седмица ще дойдат да го оправят.
Фугираща смес по стените тогава ли ще замият?
little_hooligan - специалист
пон фев 08, 2021 9:06 pmjekasus написа:
little_hooligan написа:
че майстор, който е направил 100 бани в София
Може би трета, ако не е първата...
Днес като звъннах във фирмата ми казаха, че са го изгонили и вече не работил при тях. Явно е имало и други потърпевши. :?
chapara - майстор
А 100те бани :-D Фирмата не може да си измива ръцете с едно изгонване. А бе от къде ги намирате тези фирми. Фирми другия път " Баш Майстора" хах :-D :-D
  • 1
  • 2

Тема "Нивелиране на праг за душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: