• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
съб юли 17, 2021 7:44 pmLutchezar написа:
В случая с къщата, който описваш или партидата е за малка консумация, или кабелите са неправилно оразмерени. В апартамента партидата е сметната и оразмерена, винаги можеш да се опиташ да я претовариш с консуматори и тогава все нещо няма да работи.
Позната пък опаковва цялата панелка с фибран отвътре, под, тавани, външни стени, но тя е на последен етаж.
Готвенето иска отделен комин за отвеждане на въздуха, ако няма или не е бил за кухня ще си имате проблеми със съседи отгоре и дори отдолу ако има проблем с вентилацията. Прекарването на канали има смисъл само на къси разстояния по възможност прави не хоризонтални...
Преправянето на панелка е скъпа тежка и неблагодарна работа. Опитай се да оптимизираш нещата и да действаш приоритетно. Аз след като осъзнах че каквото и да правя все ще си остане същата панелка я продадох на оптимист да довърши започнатото. Но всеки си има различни цели и нужди, явно сте решили че това е вашето.
Въпросната стая е с две външни стени и една граничеща с баня и щрангово помещение и една със спалня , за извода на аспирацията , мислех да я направя директно на едната външна стена , защото на нея няма прозорци по цялата височина и на теория не би трябвало никой копче да ми каже.
Канала на мивката смятах да го вържа към мръсния канал на въпросните щрангове , където са мръсните траби на банята. към същите ще се връзва и мивката на балкона , самото разположение е стая -----стена -----щрангове-----стена-----вход на баня------стена------балкон

А да попитам , вашата позната на пода слагала ли е фибран , доволна ли е , мен само ме притеснява с времето да не се деформира/видимо/ от мебелите които ще са отгоре.
Lutchezar - майстор
Нямаше проблеми с фибрана. Но все пак е тотално запечатване на апартамента нейното, нямаше как да дишат стените, въпрос на избор.
iliya_i - майстор
Dosseva написа:
...мивката изнесена на балкона...
Това истински балкон ли е или усвоен? Щото водата на обича температури под 0 градуса по Целзий.
А за извеждане на аспирация на стена без прозорци ще Ви трябва алпинист.
съб юли 17, 2021 9:44 pmLutchezar написа:
Нямаше проблеми с фибрана. Но все пак е тотално запечатване на апартамента нейното, нямаше как да дишат стените, въпрос на избор.
Това е успокояващо , аз именно заради дишането не смея да запечатам стените , а и за да не губя от площтта на и без това неголемите стаи , страха ми беше за пода , да не се деформира , но определено се успокоявам от написаното.

съб юли 17, 2021 10:34 pmiliya_i написа:
Dosseva написа:
...мивката изнесена на балкона...
Това истински балкон ли е или усвоен? Щото водата на обича температури под 0 градуса по Целзий.
А за извеждане на аспирация на стена без прозорци ще Ви трябва алпинист.
Балкона е остъклен , там се готви като не е махнат прозореца , но вратата се затваря само като се готви за да не се умирисва навътре , иначе си стои отворена и на балкона зимата е няколко градуса по студено от самата кухня , да кажем върти се около 18-20 градуса.
Алпинист ясно , че има и външна санировка която не искам да прецакаме вършейки глупости.
BLUEPUPIL - майстор
Подовият панел е провиснал!
В никакъв случай не го изравнявайте
със замазки или армирани замазки над
XPS или тежка вата.
stefanjor - специалист
За балатума според мен е задължително да го разкараш.
Гадинки под него може да няма, но може да има миризма или мухъл, което после ще ти стъжни живота.
Купуваш един такъв:
Изображение

Снимките и моделите са примерни.
Или такъв:
Изображение

Предстоят ти толкова ремонтни дейности, че ще ги спукаш от бачкане, а не са и скъпи.

Направи си и подробна схема както на целия апартамент, така и на отделните стаи- контакти, кабели, тръби...

Ако пък пуснеш схемата и във форума може да получиш доста по- конкретни идеи.
Успех в начинанието!
Lutchezar - майстор
Моя балатум беше залепен ужасно здраво и отдолу нямаше абсолютно никакви гадинки. Не беше източник на каквито и да е миризми, също така и на мухъл. Въпрос на късмет явно.
Ако е здрава плочата, има качествена замазка и здраво лепило е възможно и да няма нужда да се маха. Зависи как е използвано жилището и как ще се използва тепърва.
чет юли 22, 2021 9:42 amBLUEPUPIL написа:
Подовият панел е провиснал!
В никакъв случай не го изравнявайте
със замазки или армирани замазки над
XPS или тежка вата.
Ами , фибрана доколкото знам е едно от най-леките , надявам се да няма проблем , а за провисване , да си кажа не мога да преценя , то и затова не ми се иска да махам балатума , да не зейнат някакви кратери които да трябва да запълвам.
чет юли 22, 2021 10:06 amstefanjor написа:
За балатума според мен е задължително да го разкараш.
Гадинки под него може да няма, но може да има миризма или мухъл, което после ще ти стъжни живота.
Купуваш един такъв:
--------------------------
Предстоят ти толкова ремонтни дейности, че ще ги спукаш от бачкане, а не са и скъпи.

Направи си и подробна схема както на целия апартамент, така и на отделните стаи- контакти, кабели, тръби...

Ако пък пуснеш схемата и във форума може да получиш доста по- конкретни идеи.
Успех в начинанието!
Миризми , мухъл и гадинки няма , апартамента е на парно дето винаги е поддържало топло и сухо , но наистина ме карате да се замисля сериозно дали да не го мъча глупавия балатум , харесва ми идеята че той също играе ролята на изолация . Ще го помисля . За проект , явно ще се ходи до Архитуктура и градоустройство , защото на мейла и на запитванията ми не отговарят , на телефон не вдигат и явно ще трябва на място.

чет юли 22, 2021 10:54 amLutchezar написа:
Моя балатум беше залепен ужасно здраво и отдолу нямаше абсолютно никакви гадинки. Не беше източник на каквито и да е миризми, също така и на мухъл. Въпрос на късмет явно.
Ако е здрава плочата, има качествена замазка и здраво лепило е възможно и да няма нужда да се маха. Зависи как е използвано жилището и как ще се използва тепърва.
Възможно е да са лепени с едно и също , края на осемдесетте не е гъмжало от избор и марки , предполагам че продукта е бил един и същи , и е направо като бетонирано , по скоро ще се скъса балатума горния от долния слой , или ще се откърти горния слой на пода/бетона , отклкото да поддаде това лепило
  • 1
  • 2

Тема "Цялостен ремонт на панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: