Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Basilisk - помощник
Разбиха ми преди време вратата и касата на килера, позакрепих ги, но сега реших да си сложа нови. Монтирах касата с винтове към бетона и уплътних с пяна. Всичко е О.К., сега подрязах пяната и искам да шпакловам.

Понеже, още при разбиването, а и по-късно, като отстранявах старата каса, се откъртиха елементи от оригиналната замазка към панела, реших да използвам грунд преди циментовата шпакловка.

Купил съм циментова шпакловка на BORO и за нея се препоръчва дълбокопроникващ БороГрунд. На него, обаче, пише:

"Грундът не се прилага върху непопиващи основи. Да не се допуска образуване на филм от грунда върху основата."

Досега не съм ползвал грунд при наличие на монтажна пяна. Допустимо ли е? Защото, грундирайки оголените участъци от бетона и оригиналната мазилка, трудно ще пропусна изцяло пяната, поне частично ще я засегна. С една дума, проблем ли е да мина всичко с грунда преди шпакловането или по-добре да не грундирам?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 09, 2021 1:40 pmBasilisk написа:
...
"Грундът не се прилага върху непопиващи основи. ..."...
:-) Tова означава, че няма смисъл от точно този грунд върху непопиваща основа. Нали е дълбокопроникващ. Например, върху стъкло няма да върши работа. Той заздравява разпрашени, ронещи се повърхности.

Другата част от цитираното упътване, казва, че като сложиш твърде много грунд, попие каквотро попие и излишното образува непопиващ филм върху основата... и каквото ще слагаш отгоре му, няма да хване
Каквото е да е пяната, според теб, този грунд не и влияе, споко
kozl - майстор
Ползвай бетонконтакт. На Теразид ми аресва.

Тема "Непопиваща основа ли е монтажната пяна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: