Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Brayan - помощник
съб сеп 18, 2021 3:50 pmfbr написа:
Тънкостите на подовото са описани поне три пъти в този форум, никой не му се ще да ги пише още веднъж, а няма да стане с две три думи. Има търсачка форума, потърси по ключови думи "водно подово" и той ще ти изплюе всичко от край до край. Но да знаеш, подовото е така да се каже, висш пилотаж, макар да не искам да те обезсърчавам.
Не искам тънкости мисля че зададох 2 въпроса на, който се отговаря и с да и не мога ли с най обикновен колектор, ако не на колекторите с дебитомери мога ли да регулирам на всеки кръг градусите защото ако пусна и на радиаторите по ниска температура подходяща за подово значи ще се мре от студ на долния етаж, ако не е с да и не то всеки запознат може с едно изречение да ми отговори, да не говорим че никой по никакъв начин не съм задължил да ми отговаря или помага за 8 часа темата има 13 мнения мисля и нито едно което поне малко от малко да ме насочи.
radius - майстор
Към подовото ти трябва трипътен термостатичен вентил за реглаж на темп. и евент. по-мощна помпа, ако не успееш с притваряне на радиаторите да балансираш системата.
speka_rs - майстор
Надявам се това да ти помогне да разбереш, ако ли не питай ще обеснява ме за елементите едно по едно
Прикачен файл:
herz-calis.jpg
herz-calis.jpg (35.83 KиБ) Видяна 980 пъти


накратко колекторите няма значение какви са, важното е да имаш отделна помпа и 3 пътен вентил за разцикулация за водата в подовото.

п.с. Овентрон имат някакви идеи и без помпа, ама излизат на цената на всичко с помпа.
fbr - майстор
съб сеп 18, 2021 4:08 pmBrayan написа:


Не искам тънкости мисля че зададох 2 въпроса на, който се отговаря и с да и не мога ли с най обикновен колектор, ако не на колекторите с дебитомери мога ли да регулирам на всеки кръг градусите защото ако пусна и на радиаторите по ниска температура подходяща за подово значи ще се мре от студ на долния етаж, ако не е с да и не то всеки запознат може с едно изречение да ми отговори, да не говорим че никой по никакъв начин не съм задължил да ми отговаря или помага за 8 часа темата има 13 мнения мисля и нито едно което поне малко от малко да ме насочи.
Хайде кажи как се отговаря на въпрос с "да" и "не", като не знаем тези кръгове подово с какво хидравлично съпротивление са, и дали помпата ти ще има напор да прекара достатъчно течност, за да получиш необходимата ти мощност на подовото. Отделно, балансирането на такава система ще е филм безкрай. Ако беше се разчел, щеше да видиш мненията на потърпевши от големи майстори на подови, които търсят помощ, след като майсторите им са вдигнали ръце.
Brayan - помощник
съб сеп 18, 2021 7:18 pmspeka_rs написа:
Надявам се това да ти помогне да разбереш, ако ли не питай ще обеснява ме за елементите едно по едно

herz-calis.jpg



накратко колекторите няма значение какви са, важното е да имаш отделна помпа и 3 пътен вентил за разцикулация за водата в подовото.

п.с. Овентрон имат някакви идеи и без помпа, ама излизат на цената на всичко с помпа.
отделна помпа от тази която ми е за радиаторите ли
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе човек, казах ти, че не си готов да питаш, не знаеш какво да питаш, задаваш глупави въпроси. Вземи прочети малко, разгледай схеми свързване, осмисли ги, проумей разликите и тогава задавай умни въпроси. Иначе съм съгласен с тебе, че темата ти е напълно излишна, защото си има голяма, богата тема за подово. Прочети я и ако имаш въпроси, спокойно можеш да ги задаваш и там, дори е по-добре. Но тебе явно те мързи да четеш и искаш някой да ти обясни с едно изречение - е няма как да стане. Не една помпа ти трябва, не две, а поне три помпи, буфер (може да е малък), два трипътни вентила, сто крана, сто холендъра, но дълбоко се съмнявам, че дори и всичко да бъде обяснено - няма да се справиш. Защото те мързи да четеш! Приятно четене!
Brayan - помощник
нед сеп 19, 2021 4:17 pmLazarGanev написа:
А бе човек, казах ти, че не си готов да питаш, не знаеш какво да питаш, задаваш глупави въпроси. Вземи прочети малко, разгледай схеми свързване, осмисли ги, проумей разликите и тогава задавай умни въпроси. Иначе съм съгласен с тебе, че темата ти е напълно излишна, защото си има голяма, богата тема за подово. Прочети я и ако имаш въпроси, спокойно можеш да ги задаваш и там, дори е по-добре. Но тебе явно те мързи да четеш и искаш някой да ти обясни с едно изречение - е няма как да стане. Не една помпа ти трябва, не две, а поне три помпи, буфер (може да е малък), два трипътни вентила, сто крана, сто холендъра, но дълбоко се съмнявам, че дори и всичко да бъде обяснено - няма да се справиш. Защото те мързи да четеш! Приятно четене!
Абе великия майстор некой да те е вързал тука да ми четеш безсмислената тема, аман от мрънкачи, айде като се плаща кажи си цената да дойдеш да го насереш. Не мога да разбера как може да съществуват такива хора, като не и харесва и като не искаш да помогнеш недей пиши или ежедневието ти в толкова еднообразно и скучно, че гледаш да се чопкаш с хората и да избиваш комплекси.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, нямам цена, безценен съм. Особено за отворковци като тебе! Паси си овцете, продай три шилета и парите ги дай на някой, който разбира, да ти свърши работа. Хората тая професия я учат с години и пак бъркат, пък той искал с едно изречение да му се обясни, че и тропа с крак. :cool:
Brayan - помощник
нед сеп 19, 2021 4:59 pmLazarGanev написа:
Не, нямам цена, безценен съм. Особено за отворковци като тебе! Паси си овцете, продай три шилета и парите ги дай на някой, който разбира, да ти свърши работа. Хората тая професия я учат с години и пак бъркат, пък той искал с едно изречение да му се обясни, че и тропа с крак. :cool:
Нещо се опитваш явно да ме обидиш, не се обиждам от хора с едноцифрено iq, а заради такива безценни майстори като теб това лято изгоних 4 бригади още преди да са си свалили инструментите само за един покрив не дай Боже да търся за всяко нещо майстор. Хайде лек ден аз нямам намерение да се занимавам с комплексари дето живота им е крив
radius - майстор
Еми, ще трябва да се топлиш с радиатори само :lol: .

Тема "Подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: