• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
deputata - помощник
Здравейте,

Налага ми се да сменя миялната машина, но за съжаление шкафчето е правено за конкретния модел, а размерите му са необичайни за модерните миялни. Та опциите са да кача миялната върху плота, което не ми допада или да махна пантите и да закрепя вратата по друг начин, тъй като пантите стърчат около сантиметър и половината и пречат за влизането на миялна в шкафа. Имате ли идеи как мога да закрепя вратата, без пантите да заенат ролкова място?

Ето и снимки:
https://prikachi.net/image/BbMYh
https://prikachi.net/image/Bbf7X
kozl - майстор
Според мен с клавирна панта ще стане.
Цилиндричната част на пантата ще стърчи навън от шкафа и ще е видима. Пантите са линейни и се режат според височината на вратата.
Рапидките трябва да са с конусна слава и плътно да влизат в отворите и наравно с повърхноста на лентата на пантата, за да не пречат на долепянето на двете крила на пантата.
Обаче тези панти са рядкост, вече не ги виждам по магазините.
Ако има по-широки от страницата на шкафа (18 мм), може да се изрежат и разпробият + конусно скосяване за главата на рапидката.
ZEDYCUS - майстор
Каква съдомиялня си взел, за вграждане или не. Ако е за вграждане, няма шкаф и се монтира вратата на нея без панти.
deputata - помощник
съб окт 09, 2021 8:36 amZEDYCUS написа:
Каква съдомиялня си взел, за вграждане или не. Ако е за вграждане, няма шкаф и се монтира вратата на нея без панти.
Не съм купувал нова все още, тъй като стандартните са или прекалено широки (55.1), или високи (80). И в двата случая не биха се побрали в шкафа. Сегашната е обикновена съдомиялна с врата, но просто по-малък размер. Ще погледна съдомиялни за вграждане.

Edit: Изглежда, че съдомиялните за вграждане стандартно са 45см на ширина и 80+ см на височина, което не ме устройва като размер.
kozl - майстор
Кой от размерите не те устройва, височината ли?
За дълбочината нищо не пишеш, а тя също е от значение.
deputata - помощник
съб окт 09, 2021 9:22 amkozl написа:
Кой от размерите не те устройва, височината ли?
За дълбочината нищо не пишеш, а тя също е от значение.
Размерите на шкафа са 60/53/54.5 (В/Ш/Д).
Миялните с ширина 45см са прекалено високи (над 80см), а тези с нормална височина са прекалено широки (55.1). Действително мога да сменя пантите с клавирни, обаче вратата не е малка и не знам дали ще може да се задържи само на тях.
miliad - майстор
съб окт 09, 2021 9:39 amdeputata написа:
съб окт 09, 2021 9:22 amkozl написа:
Кой от размерите не те устройва, височината ли?
За дълбочината нищо не пишеш, а тя също е от значение.
Размерите на шкафа са 60/53/54.5 (В/Ш/Д).
Миялните с ширина 45см са прекалено високи (над 80см), а тези с нормална височина са прекалено широки (55.1). Действително мога да сменя пантите с клавирни, обаче вратата не е малка и не знам дали ще може да се задържи само на тях.
Не си в час много със съдомиялните, ама карай. Не си и длъжен. На кратко размерите са: на свободностоящи: 45/85/60-62 и 60/85/60-62 -L/H/D;за вграждане 45/min 82/55 и 60/min 82/55
На мини съдомиалните, като твоето "кубче" наизуст не ги знам , че те са особен случай, не са стандартизирани и имат разлики.
Клавирната панта ще издържи, и това е евтиното решение с лек естетически компромис. Има и други панти, но са с цени от около 30-50 лв бр, че и с поръчка. Да ги търся ли да ти покажа?
П.С. Забравих. Клавирната панта е приложима, само ако това е последната врата в редицата и няма страница която я препокрива.
Иначе трябва да се търси с изхвърлящо рамо панта.
deputata - помощник
съб окт 09, 2021 11:04 ammiliad написа:
съб окт 09, 2021 9:39 amdeputata написа:
съб окт 09, 2021 9:22 amkozl написа:
Кой от размерите не те устройва, височината ли?
За дълбочината нищо не пишеш, а тя също е от значение.
Размерите на шкафа са 60/53/54.5 (В/Ш/Д).
Миялните с ширина 45см са прекалено високи (над 80см), а тези с нормална височина са прекалено широки (55.1). Действително мога да сменя пантите с клавирни, обаче вратата не е малка и не знам дали ще може да се задържи само на тях.
Не си в час много със съдомиялните, ама карай. Не си и длъжен. На кратко размерите са: на свободностоящи: 45/85/60-62 и 60/85/60-62 -L/H/D;за вграждане 45/min 82/55 и 60/min 82/55
На мини съдомиалните, като твоето "кубче" наизуст не ги знам , че те са особен случай, не са стандартизирани и имат разлики.
Клавирната панта ще издържи, и това е евтиното решение с лек естетически компромис. Има и други панти, но са с цени от около 30-50 лв бр, че и с поръчка. Да ги търся ли да ти покажа?
Да, много би помогнал ако ги покажеш. Парите не са проблем ако става въпрос за 2-3 панти както предполагам.
brick - специалист
Вратичката е крайна, по сянката долу личи.
Всъщност има още едно условие, за да е приложима клавирна панта: сегашните вкопани да са тип "покрит кант" - т. е. затворената вратичка да скрива изцяло страничния кант. По снимките случаят прилича на такъв, но не съм 100 % сигурен.
deputata - помощник
съб окт 09, 2021 11:27 ambrick написа:
Вратичката е крайна, по сянката долу личи.
Всъщност има още едно условие, за да е приложима клавирна панта: сегашните вкопани да са тип "покрит кант" - т. е. затворената вратичка да скрива изцяло страничния кант. По снимките случаят прилича на такъв, но не съм 100 % сигурен.
Погледнах вратата и намерих един проблем относно клавирните панти. Вратичката не прилепва на една линия със стената на шкафа - тоест при отворена врата, страничната стена и вратата не са на една линия, а вратичката влиза леко навътре в шкафа. Това проблем ли ще е ако реша да добавя клавирни панти (горната панта на снимката може да остане, тъй като само долната пречи за вкарване на миялна машина вътре).
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на пантите на вратата - идеи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: