• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте,

Весели празници на всички във форума! Моля за помощ с идея как бих могъл да скрия пространството на снимката по-долу.

Благодаря
Прикачен файл:
7620F566-9004-4575-9B68-0D2BAF2A14CB.jpeg
шоп - майстор
Правиш куфар от гипскартон.
miroki - майстор
Вземи си надупчена/ прорязана ламарина може и неръждавейка и направи куфара от нея.
infomar
Зависи в коя част на стаята е, колко е дълга.... Може да я боядисаш в подходящ цвят и от тръбата на долу да виснеш нещо като етажерка с някакви аплици или нещо друго на стоманена тел или подходящи рамена.
Опитай се да фантазираш, как може от недостатък тръбата в това положение да стане нещо интересно и ползотворно.

п.с.
Зависи дали тръбата прави конденз или не.... какво тече по нея... необходима ли е изолация или не.
MamaMy - майстор
Човека иска да скрие само петното на пода. Вие се втурнахте куфари да правите :-D
Идеята е да се изреже декоративен панел от някакъв материал с подобен или пасващ си цвят. Аз съм за ботекс. Балатум без плата отдолу.
infomar
вт дек 28, 2021 11:53 amMamaMy написа:
Човека иска да скрие само петното на пода. Вие се втурнахте куфари да правите :-D
Идеята е да се изреже декоративен панел от някакъв материал с подобен или пасващ си цвят. Аз съм за ботекс. Балатум без плата отдолу.
И аз съм се объркал.
Прав си.
vlax - майстор
Аз бих взел едно от хартисалите парчета от ламината и да го изрежа с тази форма.
Първо се прави шаблон и готовото парче е срязано,състои се от 2 части.Играчка е,но е най-близко.
:partyman:
preslav - майстор
вт дек 28, 2021 11:53 amMamaMy написа:
Човека иска да скрие само петното на пода. Вие се втурнахте куфари да правите :-D
Идеята е да се изреже декоративен панел от някакъв материал с подобен или пасващ си цвят. Аз съм за ботекс. Балатум без плата отдолу.
Според мен човекът пита точно за пространството около тръбата, а не площта на пода около тръбата. Нека той уточни, но ако се търсеше скриване на петното на пода, най-добре беше да се изкърти излишната замазка и да се нареди ламината както трябва и може.
miroki - майстор
Каквото и да слага, ако е тръба на парно, да не я стяга
Че от топло-студено се движи на горе на долу (по етажите има компенсатори). Да и осигури хлабина.
koz_k_19 - помощник
вт дек 28, 2021 10:03 amlmaznev написа:
Здравейте,

Весели празници на всички във форума! Моля за помощ с идея как бих могъл да скрия пространството на снимката по-долу.

Благодаря7620F566-9004-4575-9B68-0D2BAF2A14CB.jpeg
Парче от ламината с первази отстрани. Дано не е по-високо от перваз. Та от 2 парчета ламинат, ползвайки сглобка при дупката за тръбата и го гласиш да дойде на равно с височината на перваз и си го наставяш със съседните первази с 3 ъгълчета.
Аз по подобен начин скрих тръбите на парното:
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Идея за скриване на тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: