• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
chapara - майстор
вт ное 08, 2022 8:43 pmLutchezar написа:
Да напомня че човекът пита какви са му вариантите за укрепване на вилата. И аз да бях в такава ситуация, и аз щях да питам :-D.
Ма ти си питай, какво се притесняваш?
Аз дори и малко жаргонно казах какъв е проблема!
Факт е че такова цепене става само при плетеняците(част от моята селска къща е такава и имам същия проблем, виж ми подписа на профила). Аз не злобея, давам меродавно мнение! При мен поне е зестра, а не съм изсипал една торба пари! Решението още го обмислям, но няма да е багера! Ще измисля поне две решения за укрепване, после ще споделя.
Една лична препоръка! Дръж се прилично, да те уважават!✋
Lutchezar - майстор
Аз лично се радвам че нямам имот с такива проблеми, по този повод не съм запознат с решенията, но съм убеден че съществуват, просто забелязах че никой директно не отговори на питащия.
Затова деликатно помолих за директни отговори.
шоп - майстор
Укрепването може да стане с външни стоманено бетонни колони и пояси. Да стехнат къщето отвън като клетка.
chapara - майстор
ср ное 09, 2022 6:14 amшоп написа:
Укрепването може да стане с външни стоманено бетонни колони и пояси. Да стехнат къщето отвън като клетка.
Или с добре обмислена метална конструкция☺, както и олекотяване, примерно багаж в подпокривно пространство, керемиди и др.😎
cvetomir_77 - специалист
Преди да знаем какви са основите и дали изобщо ги има няма как да получиш адекватен отговор!
  • 1
  • 2

Тема "Напуквания по къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: