Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Vlad76 - специалист
Честит празник на всички!
Здравейте, купих газов плот за вграждане заводски направен за природен газ. Искам да заменя дюзите с такива за пропан Бутан.
Горелките са :
1kw
2kw
3.3kw
4kw
С какви отвори дюзи да търся за съответните kw за пропан Бутан?
Поздрави
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 03, 2023 9:57 pmVlad76 написа:
Честит празник на всички!
Здравейте, купих газов плот за вграждане заводски направен за природен газ. Искам да заменя дюзите с такива за пропан Бутан.
Горелките са :
1kw
2kw
3.3kw
4kw
С какви отвори дюзи да търся за съответните kw за пропан Бутан?
Поздрави
Питай производителя
chapara - майстор
Към котлона трябва да е имало дюзи за двата вида газ. Аз при купуване на печка Горение ги имах. Да не би монтажниците....... или ти да си ги изхвърлил?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 04, 2023 4:00 pmchapara написа:
Към котлона трябва да е имало дюзи за двата вида газ. Аз при купуване на печка Горение ги имах. Да не би монтажниците....... или ти да си ги изхвърлил?
Вероятно е купено от човек, но все пак, ще да пише някъде марка...
ESPACE - майстор
Напиши какви размери са настоящите ти дюзи и ще ти кажа какви да търсиш.
Vlad76 - специалист
Здравейте отново !

Котлона е Samsung NA64H3041BS/L1
Свалих заводски монтираните дюзи, те са с размери:
9 мм дължина
Резба м6х1
Глава на дюзите 7мм
На самите дюзи има следните цифри
1kw-78
2kw-106
3kw-133
4kw(уок горелка) - 145
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ESPACE - майстор
За най малкия 1Kw дюза 0.50 +/-0.05
За втория 2kW дюза 0.80 +/-0.05
За третия 3kW дюза 1.00 +/-0,5
За четвъртия 4kW дюза 1.2 +/-0,5

На практика си купи дюза само за най малкия.Тази 0,78 от него сложи на втория, тази от втория на третия и ...схвана идеята. Ще работи
Vlad76 - специалист
Благодаря!
Днес ще разменя дюзите и ще направя проба.
mitkomaca - специалист
За най сигурно дюзите ги делиш на две от тия за метан, и аз имах същата дилема като тебе преди години, само че аз си намерих дюзите в чекмеджето под фурната и бяха точно на половината от тия за метана, метана е точно на половината калорийна от пропана
ESPACE - майстор
пон мар 06, 2023 12:53 pmmitkomaca написа:
метана е точно на половината калорийна от пропана
Нещата са несъпоставими по този начин. Разхода при единия се дава в куб.м. а на другия в кг. Ако ги разглеждаме в чисто газообразен вид то разликата в калоричността е 2,6/1 в полза на LPG
Пропан бутана се подава и с по-високо налягане към битовите уреди - 30mBar срещу 20mBar при природния газ.
пон мар 06, 2023 12:53 pmmitkomaca написа:
само че аз си намерих дюзите в чекмеджето под фурната и бяха точно на половината от тия за метана,
През годините съм сменял дюзи на десетки печки и котлони, горелки и дюзи на газови котли но такова съотношение едно към две не съм видял нито веднъж. По твоите сметки Vlad76 да пробва да сложи дюзата от най-малкия котлон 0,78 на мястото на 1,45 и да види какво ще се получи. Ще гори някак си, но името Уок хич няма да и приляга на тази горелка. :)

Тема "Дюзи за газов котлон за пропан Бутан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: