Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте,

на първо място да спомена, че съм пълен лаик в областта и това ми е първо собствено жилище, на което предстои да започна ремонт до ключ, като се надявам на съвети и мнения относно неяснотите, които имам.

Намерих фирма, която дойде на оглед, за да ми изготви оферта за пълния ремонт до нанасяне, като обсъдихме детайлите.

Спрял съм се на подово отопление, като инсталацията е положена още на етап груб строеж и подът е с поставена замазка.
Поради тази причина съм решил целият апартамент да бъде с гранитогрес.

Спрял съм се на два вида гранитогрес - 60х120 за коридора + кухненската част и 20х120 за спалните + холната част.
Тъй като кухнята и холът са в едно помещение, майсторът ми обясни, че двете плочки имат около 2мм разлика в дебелината и в такъв случай ще е необходимо да се направи саморазливна замазка, за да се изравнят двете нива на гранитогреса, като спомена, че това е трудоемка, времеотнемаща и неевтина задача.
Ако това е така, това означава ли, че трябва да се вдигне нивото и от другите стаи, спрямо това в коридора, защото в коридора ще е по-високата плочка, а в останалите стаи по-ниската?

Каква всъщност е разликата между замазката, която имам в момента на пода и тази саморазливаща се и върху каква замаска се лепи гранитогреса?

Може би е хубаво да спомена, че държа да го направя качествено, като крайната цена не е определящият фактор, но все пак искам да имам обективна представа над нещата и избера най-добрия подход, спрямо цена - качество.

Ще се радвам на мнения и съвети. :)

Поздрави!
Andri01 - майстор
Апартамент-подово-ТП/ или..../ ??
вт мар 19, 2024 5:06 pmAndri01 написа:
Апартамент-подово-ТП/ или..../ ??
На газ с двуконтурен котел.
yanko78 - специалист
2 мм разлика в гранитогреса е никожна, не е нужна никаква саморазливна замазка. За хубав качествен модерен дом се подготви за около 100К. Не видях колко е голям, но за тристаен с баня и отделна ноалетна там някъде.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 19, 2024 5:02 pmazon написа:
...майсторът ми обясни, че двете плочки имат около 2мм разлика в дебелината и в такъв случай ще е необходимо да се направи саморазливна замазка, за да се изравнят двете нива на гранитогреса, като спомена, че това е трудоемка, времеотнемаща и неевтина задача.
...
Сладур майстор
Аз изравнявам с размера на гребена.
Питай Chapara, той е професионалистът, каквото каже, това ще да е

И се хващай да четеш, че колкото паричковци питат тук постфактум...

Тема "Предстоящ ремонт до ключ на нов апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: