• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
emil_v r - майстор
Наи - нови , от днес ,инт. вертикални фризове и пано . На мен наи - си ми харесват два реда фризове, горните изпъкнали-пури , жалко че нямам такава снимка.И пана с рибки и водни кончета-мн. гот :o Не мога да кача повече . Сигурно трябва нова тема :o
Последна промяна от emil_v r на вт сеп 26, 2006 10:45 pm, променено общо 3 пъти.
emil_v r - майстор
Има ли некои да клюкарим по въпроса на замазките и процесите които протичат в тях ?

Прикачен файл

PICT000011.JPG
PICT000011.JPG (83.99 KиБ) Видяна 7718 пъти
velsi - Почетен майстор
Емиле, това за процесите в замазките е ясно. Те навсякъде протичат. Всичко се руши с времето, няма нищо вечно. Я по-добре кажи за нивелирането на пирамидите, че ми стана много интересно!
emil_v r написа:
... Нивелирите са цяла наука. На пирамидите са мерили на 500м'-- 2мм грешка в ниво . Знам естеств. и египетския аналог на малкото нивелирче - гениално е , но сега няма да кажа. :-D
Гост
Ooo враг на опел такъв здравеи . За замазките масово се напукват и отлепват , и виж кък се е свила от съсъхването на метър линеен с 2мм .То е различно от горе и долу и това създава усилие верт. нагоре и ги отлюпва :o като чиниики . моите не го правят , но ми се коментира с някои . ма караи. Иначе ония египтяните , където им трябва вис. точност с едни модули зглобяват плитък канал и го пълнят с вода . На 1000м -грешка 1мм ха ха . Големите блокове от 8 тона в основата изобщо не са се старали - шибват ги с точност 1-2 см( гиотори по врачански) ,но след монтажа оформят общо горната им повърхност с водния нивелир високата точност ,вече 1мм .Няма фантастика изобщо ,просто фараоня :o е имал яко пари. Ако някои ти каже че варовикът е обработван с медни инстр. (дискавъри) , а не стомана - избираи или тои или аз съм луд :-D Не ми се казва за малкото нивелирче-техния аналог сега ш си го правя. Наи мразя кат си направя нещо ,сички се юрват да си правят същото.Нали само за големите разстояния питаше ти? Малкото определено лови 1мм -на 1м дължина , също и вертикално . Изчезвам спешно с кучето ,чао
emil_v r - майстор
Велси ,абе изфърля ме от вход ,тоз форум ,както си пиша. Проклятието на фараоня ! последно понеже аз от камък мн. се интересувам - гранита са го резали с мн. бавно въртящ се диск ,тънък1мм ,и усилие на натиск около 1 тон . Имало следи от диска . Това вече не гарантирам . Между др. оскоро измислиха нови по тънки дискове за ъглошлаиф и вероятно знаеш ефектът от тях . Ходих на гробницата на Севт трети , и оглеждах строежа , и им намерих кусури :o , но вътре не можахме да влезем ,та ще ходя пак да откраднем нещо от истинските технологии :o Успях да видя само че и там са играли мн. пари. :o
velsi - Почетен майстор
Е щом не искаш да казваш и аз вече няма да казвам всичко каквото знам. :motz:
emil_v r - майстор
velsi написа:
Е щом не искаш да казваш и аз вече няма да казвам всичко каквото знам. :motz:
ще казвам, чакаи, кво да правя... Равнобедрен ,правоъгълен триъгълник., представи си легнал на катета си. Отвърха му виси малко отвесче на конец. отвесът сочи в долната част на триъгълника ,където има скала ,по която се мерят и наклони. размерите според нужната прецизност . моят ще бъде малък с катет около 20 см Ще го снимам .Чао че бързам много, дано съм описал разбрано.
emil_v r - майстор
Олее, пак иска нова тема ,дано да не съм досадил , стегнете се малко гипскартон
Последна промяна от emil_v r на вт сеп 26, 2006 10:47 pm, променено общо 1 път.
emil_v r - майстор
На 0013 снимка има малка грешка ,къде е ? Някои ако ми каже как се кове мастар на гипскартон да каже или да замълчи за винаги :o Ние - с тия смешни крачета криво лево се оправихме :-D
emil_v r - майстор
11 Ако си направиш право под 3мм гипскартона- чудесно се реди , обаче ако се изпокриви ...си трябва да се напластява и коригира от предния ден наистина бързо става целият възел
Последна промяна от emil_v r на вт сеп 26, 2006 10:48 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Насам народе! Аиде на диагоналните подове !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: