• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
emil_v r - майстор
velsi написа:
Емиле, това за процесите в замазките е ясно. Те навсякъде протичат. Всичко се руши с времето, няма нищо вечно. Я по-добре кажи за нивелирането на пирамидите, че ми стана много интересно!
emil_v r написа:
... Нивелирите са цяла наука. На пирамидите са мерили на 500м'-- 2мм грешка в ниво . Знам естеств. и египетския аналог на малкото нивелирче - гениално е , но сега няма да кажа. :-D
Не съм мн. съгласен за стареенето . Замазката ако е нормално правена , става все по здрава .Виж тия камъни на входа , na Севт-трети -абсалютно все едно че вчера са сложени.Вътре има стая от огромен блок гранит , сигурно 60 тона ,как са го издълбали ,шлаифали и полирали ,особено кюшетата от вътре , ще ги разкрия аз :-D Тия археолозите там установих ,че не различават гранит от сиенит пък и от варовик :-D .Последно за пирамидите , те не са се разрушили ,били са облицовани с полирани плочи , обаче плочите сега са мн. скъпи и са откраднати :o тва хилядолетие . Виж върха - там демонтажа и свалянето кат цена скачат и затова още са там . :o

Прикачен файл

PICT0005.JPG
Grobnicata на Севт - трети
PICT0005.JPG (108.31 KиБ) Видяна 6769 пъти
Стефан - майстор
Емо, ти да не би да си станал фотограф? Кога ти остава време за работа, бе човек?
  • 1
  • 2

Тема "Насам народе! Аиде на диагоналните подове !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: