• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
joro_kem - специалист
благодаря за мненията ви, наистина има резон в това машината да е по-компактна. забравих да напиша, че ще полагам и около 50 кв.м. замазка в избата, чиято врата е <90 см., което още повече накланя везните към по-малък обем на бурето.
прочетох за лимекс - солиден производител са явно. гледах този модел: https://praktiker.bg/bg/Betonob%C3%A0rk ... S/p/113590 - следващият им размер е 165 л.
загледах и тази, уж чешка: https://www.onlinemashini.bg/betonobark ... 2141/32539 - 140 л. и е с 3 години гаранция
denzel май вече са само китайски, поне според написаното в интернет пространството в последно време...
п.п. оказа се, че има и друга тема за избор на бетонобъркачка, та писах и там :wink:
kr1100 - майстор
и "чешката" е върл китаец. Разликата м/у 120 л и 140 л е само във височината на бурето, оттам и в килограмите тегло.
Която и да вземеш смени крепежа на ел.двигателя /кутията/ към бетонобъркачката с болтове с шестограмна глава. А крепежа на бъркалките вътре в бурето да са главите на болтовете. Резбата да е навън от бурето.Да по-грозно е , но при нужда се развиват по-лесно.
П.П. Имам 120л от 2017г . С 2 дъски я качвам директно отзад във вана сам.
Последна промяна от kr1100 на нед яну 23, 2022 7:49 pm, променено общо 2 пъти.
joro_kem - специалист
благодаря за съветите за монтажа! дотук оставам с впечатлението, че лимекс са като че ли с най-проследим произход в този ценови диапазон :?
пишман_майстор - майстор
+1 за по-малка бетонарка.
Имам на Лимекс от тия по-големите със 190л обем, не е чак нещо уау, има си кусури и тя. Най-вече с геврека.
Имам и малка на дензъл 120л. доволен съм от нея много. Моята я купих с определена цел , да мога да я вдигам лесно и навсякъде. Единствено не прецених, че с нейната височина на изсипване в количка, не е достатъчно висока за моите колички . На моите коритото е с малко по-висок ръб ( на лимекс са ) . Но не е болка за умиране, с две подложки при необходимост я повдигам малко.
Лимекс 120л са по-скоклести от дензъл 120л и количките ( тия на лимекс ) би трябвало да няма проблем.
Интересното е, че забърканото количество на тия по 120л. по време, не отстъпва на 190л бетонарка.
Отскоро си взех една друга на Хехт на промо черен петък за 690лв, но още не мога да дам впечатления https://www.onlinemashini.bg/elektriche ... 2221/43305 . Взех я заради редуктора на наклона , на бурето.
Тая 120л я бях качвал на няколко кофража, вкл. и на една малка плоча . Имам една снимка . Тук качена на подвижно скеле и изливане на почти 160см височина на кофража.
Прикачен файл:
2 (1).jpg
joro_kem - специалист
благодаря за информацията! днес ходих до практикер и огледах мострите 120л на Дензел и 125 на Лимекс и Дензел ми хареса повече, щото 1) врътката на бурето е много по-стабилна 2) основата е по-солидна и 3) с около 20 см. е по-ниско разположено бурето, т.е. с по-нисък център на тежестта.
Изображениеupper lower body workout plan
ще дебна промоциите, обикновено ги намалят с 20-25% през февруари-март.
пишман_майстор - майстор
Хах :-D все едно чета моите си изисквания . Ей тук имам малко повече снимки и размисли по бетонарките у мен . Почват от последното мнение на 3-та стр. http://www.e-kak.info/forum/viewtopic.p ... 8&start=20 и продължават на следващите страници.
joro_kem - специалист
благодаря, интересен форум. много ми прилича на текущия :-D
dido uzunov - специалист
Моята е 200л. и барабана доста стърчи напред и за това я снабдих с две опорни колела на барабана. Нямам снимки да покажа, но има много клипчета в интернет.
пишман_майстор - майстор
dido uzunov написа:
но има много клипчета в интернет.
Някой линк ако може, че не намирам нещо...
Vlad76 - специалист
вт яну 25, 2022 1:19 pmdido uzunov написа:
Моята е 200л. и барабана доста стърчи напред и за това я снабдих с две опорни колела на барабана. Нямам снимки да покажа, но има много клипчета в интернет.
При мен са два лагера

Изображение

Изображение
Изображение
И нови легла на лагери
Изображение
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: