Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Моля да пишете няколко реда, ако имате идея защо изправна чисто нова плоча за котлон на Ел печка с три извода свързана по съответната схема (първи извод на първа позиция, втори извод на втора, трети от двата края на двата резистора свързан на трета позиция срещу нулата на изправен чисто нов прекъсвач) дава фаза на плочата на котлона (а не по корпуса на печката, който е емайлиран и не провежда Ел ток). Занулението на котлона съм го махнал да не пречи, а печката е свързана на твърда връзка и вероятно изобщо няма зануление. Котлонът работи нормално до четвърта степен, където започва да дими и да нагаря, но неизменно за всички степени дава фаза на плочата. Възможност за индукция също няма защото съм опитал да го свържа без металната чашка отдолу, по която евентуално може да тръгне ток при допир или индукция от стоманените три извода. Някакви идеи? :? :? :?
hidrazin - майстор
ср май 22, 2024 6:05 pmBlackHawk написа:
Занулението на котлона съм го махнал да не пречи, ...
Някакви идеи? :? :? :?
Основната идея е една - сътворил си опасна простотия.
Зануляваш си печката, зануляваш си и плочата на котлона.
:partyman:
kr1100 - майстор
ср май 22, 2024 6:17 pmhidrazin написа:
ср май 22, 2024 6:05 pmBlackHawk написа:
Занулението на котлона съм го махнал да не пречи, ...
Някакви идеи? :? :? :?
Основната идея е една - сътворил си опасна простотия.
Зануляваш си печката, зануляваш си и плочата на котлона.
:partyman:
bot e
hidrazin - майстор
ср май 22, 2024 6:19 pmkr1100 написа:
bot e
Пак не позна... :-D
:partyman:
ср май 22, 2024 6:19 pmkr1100 написа:
ср май 22, 2024 6:17 pmhidrazin написа:
ср май 22, 2024 6:05 pmBlackHawk написа:
Занулението на котлона съм го махнал да не пречи, ...
Някакви идеи? :? :? :?
Основната идея е една - сътворил си опасна простотия.
Зануляваш си печката, зануляваш си и плочата на котлона.
:partyman:
bot e
Не е това въпросът занулението ако го сложа и даде фаза на котлона ще падне прекъсвача. Въпросът е защо дава фаза на плочата. Занулението ще го сложа накрая. Може и без него. Ако не знаеш Оки.
Andri01 - майстор
Дефектна! Това, че е нова, не е гаранция. Проверява се с мегер,но явно нямаш такъв.
iliya_i - майстор
ср май 22, 2024 7:12 pmBlackHawk написа:
ср май 22, 2024 6:19 pmkr1100 написа:
ср май 22, 2024 6:17 pmhidrazin написа:

Основната идея е една - сътворил си опасна простотия.
Зануляваш си печката, зануляваш си и плочата на котлона.
:partyman:
bot e
Не е това въпросът занулението ако го сложа и даде фаза на котлона ще падне прекъсвача. Въпросът е защо дава фаза на плочата. Занулението ще го сложа накрая. Може и без него. Ако не знаеш Оки.
Ами сложи го де!
Има едно явление, наречено индукция, ама за него са чували само тези които не са бягали от часовете.
Ако ти изключи бушона, както пророкуваш, ще умреш ли или ще си го включиш?

То как да ти даде нула, като не си я включил? Все ще е нещо различно от нула.
Lux Æterna - помощник
Някой се лигави доста нескопосано. Има доза тъмно-зелен език, но резисторните свързвания са много важни и съществени в случая.

Залагам кило ракия за Патъра.

Поздрави
ivanovbg - майстор
ср май 22, 2024 6:05 pmBlackHawk написа:
Моля да пишете няколко реда, ако имате идея защо изправна чисто нова плоча за котлон на Ел печка с три извода свързана по съответната схема (първи извод на първа позиция, втори извод на втора, трети от двата края на двата резистора свързан на трета позиция срещу нулата на изправен чисто нов прекъсвач) дава фаза на плочата на котлона (а не по корпуса на печката, който е емайлиран и не провежда Ел ток). Занулението на котлона съм го махнал да не пречи, а печката е свързана на твърда връзка и вероятно изобщо няма зануление. Котлонът работи нормално до четвърта степен, където започва да дими и да нагаря, но неизменно за всички степени дава фаза на плочата. Възможност за индукция също няма защото съм опитал да го свържа без металната чашка отдолу, по която евентуално може да тръгне ток при допир или индукция от стоманените три извода. Някакви идеи? :? :? :?
Ако не си бот си идиот и тогава ти забранявам да пипаш ток!!!
ср май 22, 2024 7:29 pmAndri01 написа:
Дефектна! Това, че е нова, не е гаранция. Проверява се с мегер,но явно нямаш такъв.
Проверих я с мултицет и дава съпротивление между резисторите, но на плочата не дава. Май не е дефектна. Какво е мегер?

Тема "Свързване на плоча за котлон на Ел печка дава фаза на плочата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: