Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ivanovbg - майстор
ср май 22, 2024 11:26 pmBlackHawk написа:
ср май 22, 2024 10:15 pmAndri01 написа:
Отвори Google и прочети!!!!! Неприятно е когато някои задават въпроси,отговорите на които могат да намерят в нета за 30 секунди! А щом и това не могат,как ще се справят с монтажа на ел. плоча?
Написах веднага и видях, че е мегаометър, но ти казах, че съпротивление няма между нагревателите и плочата. Измерих го с мултицет. Може обаче мултицетът да не е толкова чувствителен, колкото мегерът. И какво ви прихваща с тия ботове. Инженер съм. :cool: :cool: :cool:
Инженер, но май по аграрни култури. :-D Мегерът не е по чувствителен, а измерва съпротивлението при високо напрежение, а не при 2-3 волта както обикновения мултицет.

Често пъти при съхранение във влажна среда се овлажнява плочата в дълбочина. Тогава се получава утечка, а не индукция към металния корпус. Включи я на най ниската степен на загряване и я остави да поработи половин час без да я пипаш. След като изстине пак премери, би трябвало да е наред.
kozl - майстор
ср май 22, 2024 7:12 pmBlackHawk написа:
Не е това въпросът занулението ако го сложа и даде фаза на котлона ще падне прекъсвача. Въпросът е защо дава фаза на плочата. Занулението ще го сложа накрая. Може и без него. Ако не знаеш Оки.
И кое е повече за притеснение, това че ще изключи АП или фазата по корпуса :?
Ако предпазителя изключи при занулена твърда връзка, то утечката си е направо късо и моето мнение е, че плочата е за смяна.
Ако утечката е малка предпазителят няма да изключи и ако влагата в плочата е причина за утечката, както писа ivanovbg след продължително нагряване съществува шанс влагата да изчезне и утечката да престане да утича :roll:
ср май 22, 2024 6:05 pmBlackHawk написа:
Котлонът работи нормално до четвърта степен, където започва да дими
Отдавна не съм подменял плочи за котлон, но последните ми мъгляви спомени са подобно цитираните, с допълващо определение, че това не е драматично, продължително явление и зачезва повече от пропорционално, спрямо текущото времеползване :-D
чет май 23, 2024 7:02 amivanovbg написа:
ср май 22, 2024 11:26 pmBlackHawk написа:
ср май 22, 2024 10:15 pmAndri01 написа:
Отвори Google и прочети!!!!! Неприятно е когато някои задават въпроси,отговорите на които могат да намерят в нета за 30 секунди! А щом и това не могат,как ще се справят с монтажа на ел. плоча?
Написах веднага и видях, че е мегаометър, но ти казах, че съпротивление няма между нагревателите и плочата. Измерих го с мултицет. Може обаче мултицетът да не е толкова чувствителен, колкото мегерът. И какво ви прихваща с тия ботове. Инженер съм. :cool: :cool: :cool:
Инженер, но май по аграрни култури. :-D Мегерът не е по чувствителен, а измерва съпротивлението при високо напрежение, а не при 2-3 волта както обикновения мултицет.

Често пъти при съхранение във влажна среда се овлажнява плочата в дълбочина. Тогава се получава утечка, а не индукция към металния корпус. Включи я на най ниската степен на загряване и я остави да поработи половин час без да я пипаш. След като изстине пак премери, би трябвало да е наред.
Благодаря, това звучи разумно. Аз се уча все пак нямам много опит. Ще пиша ако стане. =D> =D> =D>
Andri01 - майстор
При включване към напражение,/ за да изсъхне / ,е добре да я обърнеш с изводите на горе.
gogo7777 - майстор
чет май 23, 2024 8:50 amAndri01 написа:
При включване към напражение,/ за да изсъхне / ,е добре да я обърнеш с изводите на горе.
Стига бе :lol: :lol: :lol:
Andri01 - майстор
Не знам каква е плочата,но отгоре и да я намокриш вода не може да влезе, освен ако е пукната. В 99% от случаите влагата влиза от входа на кабелите!! Заяждяш се на друбно или не мислиш , че е така?
hidrazin - майстор
чет май 23, 2024 10:30 amAndri01 написа:
Не знам каква е плочата,но отгоре и да я намокриш вода не може да влезе, освен ако е пукната. В 99% от случаите влагата влиза от входа на кабелите!! Заяждяш се на друбно или не мислиш , че е така?
Откъде влиза, ОТКЪДЕ? От входа на кабелите на плочата ли??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ти плоча за котлон си виждал само от горната и страна. Не от към изводите...


Изображение


:partyman:
chapara - майстор
Огнеупорна пръст, се нарича пълнежа😉
Andri01 - майстор
А синците,входа на кантала? Вари го / печи го - фатмак, с една гънка в главата и то от шапката! :lol:
Този човек сякаш бърка краищата и свързва неправилно? Дали?!
Снимката по горе би била добра отправна точка, дори "фатмак" да я е постнал, докато следващият не помага с нищо.

Тема "Свързване на плоча за котлон на Ел печка дава фаза на плочата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: