• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Чираче - майстор
чет май 23, 2024 7:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
Мислиш ли, че ще прави над 60 градуса с радиатора? Под тези няма варовик,
Където има варовита вода, винаги се отлага варовик. Температурата е бонус. Как мислиш, че се образуват сталктитите и сталакмитите в пешерите? Пресен пример - миналата седмица отворих казанчето на моно блока. Всичко се беше натрупало с варовик, даже и гумените части. А там водата е винаги студена. Не се занимавах с почистване -просто купих нови части.
чет май 23, 2024 8:23 pmЧираче написа:
чет май 23, 2024 7:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
Мислиш ли, че ще прави над 60 градуса с радиатора? Под тези няма варовик,
Където има варовита вода, винаги се отлага варовик. Температурата е бонус. Как мислиш, че се образуват сталктитите и сталакмитите в пешерите? Пресен пример - миналата седмица отворих казанчето на моно блока. Всичко се беше натрупало с варовик, даже и гумените части. А там водата е винаги студена. Не се занимавах с почистване -просто купих нови части.
Тука ме удари като троглоксен в сталактон.
MamaMy - майстор
Нямам много опит със самоделни инсталации. 15 години само. В момента имам 3 черни водосъдържателя в аквариум от ПВЦ дограма. Вързани са под налягане и се ползват само месеците с положителни температури. В същото време са ми система за принудително резервно водочерпене, но без помпа. Използвам компресор и надувам с въздух през топлата връзка като отварям байпас на възвратния вентил. Имам и вътрешен обемен бойлер 30л. и газов проточен. :)
Докато достигна до тази конфигурация минах сигурно през 25 различни други варианта и всички в духа на форума. За мен си никога не съм си връзвал стандартен слънчев колектор.
Последна промяна от MamaMy на чет май 23, 2024 8:49 pm, променено общо 1 път.
И коооо?
Сега погледни да не си пръснал чорапите!
MamaMy - майстор
чет май 23, 2024 8:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ми не, варианта е перфектен. Явно само предполагаш, без да имаш пряк опит.
Моят е няколко години, докато дойде ред да замръзне колектора.
Ииии.....това не е отоплителна инсталация- няма серпентина, няма окалина.
Колектор се нагрява до висока Т само в изключително лоша инсталация.
- Дръжте колекторът си студен, до ..........температура удобна за благоверната! Хахааа.

Майтапът си е майтап, но колкото по студен е колекторът, толкова по ефективна е инсталацията.
Стига да работи де.
Питаше ме какъв опит имам със самоделки и за това го написах. Много бих искал да няма такъв опит. Да вдигна телефона и да си викна една фирма да ми изгради всичко, а аз да си въртя синджира и да не разбирам нищо. Тогава вече ще се хваля :lol:
Прав си, извинявай!
Замислих се, ама късно .......както обикновено се получава при мен, хаха.
Наздраве!

пп. Този опит, с който единствено ни остава да се похвалим, е кървав опит.
ivanovbg - майстор
чет май 23, 2024 8:23 pmЧираче написа:
чет май 23, 2024 7:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
Мислиш ли, че ще прави над 60 градуса с радиатора? Под тези няма варовик,
Където има варовита вода, винаги се отлага варовик. Температурата е бонус. Как мислиш, че се образуват сталктитите и сталакмитите в пешерите? Пресен пример - миналата седмица отворих казанчето на моно блока. Всичко се беше натрупало с варовик, даже и гумените части. А там водата е винаги студена. Не се занимавах с почистване -просто купих нови части.
Сложи си магнити и ще забравиш. Мога да ти сниман 15г казанче дето никога не е имало проблем. Откакто съм го сложил не съм го и отварял, но за теб ще го отворя.

А както казах съм с две алуминки на 400л бойлер директно на самотек от 8г.
hidrazin - майстор
чет май 23, 2024 9:08 pmivanovbg написа:
Сложи си магнити и ще забравиш.
:lol: :lol: :lol: Още пред да цъкна на темата ме глождеше мисълта че може и тук да си се наврял с лъжите си за магнитите... :lol: :lol: :lol:
Пак съм познал! Да ева тоя мой, шарен боб. И аз не мога да повярвам колко познава.
ivanovbg, престани да мамиш хората с тези тъпи магнити. Шараните отдавна свършиха.
Това че ти си се набутал да купиш тези боклуци, съвсем не означава че трябва да повлечеш и други хора. [-X
:partyman:
Иванов го виждам целия с по два магнита на всяка потенциално проблемна става, скърцайки като локомотивна спирачка и устремен към бака с тънко машинно масло.
ivanovbg - майстор
Ако магнитите не съществуваха нямаше да има не само живот, но и вселена. Мислете малко!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Топла вода с радиатор вместо слънчев колектор как ? ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: