• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
naasko - специалист
iIvanovbg на мен ми се иска да мога да си ползвам бойлера и на ток а така ще се лиша от това удоволствие. Другото което е че разстоянието между бойлера и радиатора ще е до 7 или 8 метра и със сигурност водата няма да може да се движи сама. просто слънцето е оптимално на такова разстояние от къщата. Другото което не разбрах е изходите на радиатора да са от едната страна или е по добре да са на диагонал. Това което предложи с бутилката за разширителен съд го пробвах миналата година и помпата не движи водата ръмжи и бълбука като на сухо и щом малко се качи налягането си тръгва нормално. Та затова се сетих друга идиотия, ако вържа и водопровода към серпентината с еднопосочен клапан за да поддържа налягането в системата за да се движи нормално водата ще се охлажда ли по този начин. И може ли да ползвам HDPE тръба направена е от найлон или нещо подобно черна и гъвкава дали става и за по високи температури.
Чираче - майстор
Магнитите стават за доста неща, но много се спекулира с тях.

Преди около 12-13 г. се опитвах да направя магнитен двигател. Естествено неуспешно. Направих опитна установка, изработена много прецизно на координатна машина. Купих неодимови магнити. Намерих и магнитна завеса /пермалой/ от хард диск. Имах всички необходими компоненти, голямо желание, но нямах нужното време за занимавката. Убеден съм, че ако такъв двигател се направи, и е достъпен за обикновенния човек, има голямо бъдеще. Има доста клипове в интернет, но явно всеки си крие разработката. Може да ме сметнете за луд за връзване. Не ми пречи.
zz_stefanov - майстор
Ми те голяма част от електродвигателите са си с магнити, да не говорим че всичките са 'магнитни'.
Твоят нещо от мазето ли е излязъл.
Чираче - майстор
zz_stefanov Аз говоря за съвсем друго нещо. Нещо като от фантастиката. За сега.......

Преди 25-30 г. кой е предполагал, че в днешно време ще си вървиш по улицата, и ще говорис някой от другата страна на Земята?

Аз говоря за двигател в бъдещето. Ако такъв се осъществи, то тогава всички петролни компании, електрокомпании, фотоволтаици и вятърни перки ще фалират. Към такъв двигател да се монтира генератор с нужните компоненти към него за захранване на едно домакинство, и поставен в мазето, и въпросите са решени.

Ако има някой, който се е занимавал с тая материя, и желае, нека сподели опит.
ivanovbg - майстор
пет май 24, 2024 5:22 pmnaasko написа:
iIvanovbg на мен ми се иска да мога да си ползвам бойлера и на ток а така ще се лиша от това удоволствие. Другото което е че разстоянието между бойлера и радиатора ще е до 7 или 8 метра и със сигурност водата няма да може да се движи сама. просто слънцето е оптимално на такова разстояние от къщата. Другото което не разбрах е изходите на радиатора да са от едната страна или е по добре да са на диагонал. Това което предложи с бутилката за разширителен съд го пробвах миналата година и помпата не движи водата ръмжи и бълбука като на сухо и щом малко се качи налягането си тръгва нормално. Та затова се сетих друга идиотия, ако вържа и водопровода към серпентината с еднопосочен клапан за да поддържа налягането в системата за да се движи нормално водата ще се охлажда ли по този начин. И може ли да ползвам HDPE тръба направена е от найлон или нещо подобно черна и гъвкава дали става и за по високи температури.
То бойлера пак ще си работи на ток, но ще грее водата само отгоре. Иначе метража не е проблем и при мен са толкова. Може тръбата да не е като хората и затова да си имал проблем.

Иначе ако е за вила взимаш един бойлер от вторичните махаш изолацията. Ако е протекъл го заваряваш. Монтираш го на нужното място и го обличаш със шишета от 10 литра за изолация и да не изстива от вятър и вечер като се скрие слънцето. Тръбата за топлата вода я изолираш и ще имаш екстра топла вода за без пари. Ползвай тръба ф16 за да не източваш много.Свързването е като обикновен бойлер с пароизпускател и възвратен клапан. Пък за зимата ще си го източваш.

Ето го моя градински. Трябва да му сложа нови шишета, че зимата ги е издухал вятъра, а отдолу дето е сянката може да му лепнеш някаква изолация.

Прикачен файл

0-02-05-0dc5c0788b6abe4a8683951c02762941c023dff8ae67c6ca33bfb1387a12b3e9_full.jpg
MamaMy - майстор
пет май 24, 2024 5:22 pmnaasko написа:
...помпата не движи водата ръмжи и бълбука като на сухо и щом малко се качи налягането си тръгва нормално...
Друг ти е бил проблема. За помпата няма значение дали има налягане или не когато е в затворен контур.
пет май 24, 2024 6:12 pmЧираче написа:
zz_stefanov Аз говоря за съвсем друго нещо. Нещо като от фантастиката. За сега.......

Преди 25-30 г. кой е предполагал, че в днешно време ще си вървиш по улицата, и ще говорис някой от другата страна на Земята?

Аз говоря за двигател в бъдещето. Ако такъв се осъществи, то тогава всички петролни компании, електрокомпании, фотоволтаици и вятърни перки ще фалират. Към такъв двигател да се монтира генератор с нужните компоненти към него за захранване на едно домакинство, и поставен в мазето, и въпросите са решени.

Ако има някой, който се е занимавал с тая материя, и желае, нека сподели опит.
Все съм вярвал, че слабо образовани и хора далеко от техника може и да кълват на такъв бастун и да вярват на клипчета в интернет, но за теб Стефане да бяха ми казали нямаше да повярвам. Инженер, технически грамотен, а вярва в дядо Мраз. Ако ти се обадят по телефона, не хвърляй пачки през терасата. Вярно с годините горе изфирясва всеки. Добре, че нямам пачки. :?
Чираче - майстор
пет май 24, 2024 7:28 pmMamaMy написа:

Все съм вярвал, че слабо образовани и хора далеко от техника може и да кълват на такъв бастун и да вярват на клипчета в интернет, но за теб Стефане да бяха ми казали нямаше да повярвам. Инженер, технически грамотен, а вярва в дядо Мраз.
Нямам представа какво знаеш за мен. Вероятно само от постовете ми. Винаги съм писал това, което мисля. И вярвам, че такъв двигател някога ще се произведе.
MamaMy - майстор
Знам това което съм чел от теб. Правеше впечатление на образован човек който знае закона за запазване на енергията.
hidrazin - майстор
пет май 24, 2024 7:45 pmЧираче написа:
И вярвам, че такъв двигател някога ще се произведе.
Време е да пораснеш. Такъв двигател НИКОГА няма да бъде създаден.
И не преди 20-30 а преди 40 години можеше да ходиш по улицата и да си говориш с другия край на света.
Само дето телефона е бил къде 2 кила. Въпрос на технологии/миниатюризация...
А магнитен двигател не само практически но и теоретически не може да съществува.
:partyman:
Чираче - майстор
пет май 24, 2024 7:54 pmMamaMy написа:
Знам това което съм чел от теб. Правеше впечатление на образован човек който знае закона за запазване на енергията.
Правилно си чел.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Топла вода с радиатор вместо слънчев колектор как ? ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: