Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Киррил - специалист
нед май 26, 2024 2:59 pmMamaMy написа:
нед май 26, 2024 2:20 pmКиррил написа:
...Предполагам, че работят на принципът на малките ел. бойлерчета над мивките. Водата се регулира с крана на студената вода, а топлият край е постоянно отворен.
Кириле, когато не разбираш от нещо, не е задължително да пишеш в темата. Автора изрично е писал, а и в цялата тема го коментираме, че бойлерите му са под налягане. Тоест не са отворена система. Аз признавам си такъв бойлер не съм виждал, но и в линка от магазина пише същото.
[/quote]
Виждал съм бойлер поставен на изходящият димоход на печка - отворена система.
На публикуваните снимки на бойлери на дърва, не виждам никаква автоматика.
Нека пусналият темата да каже как работи този бойлер на дърва, при затворена система.

п.с.
Говорих с производителя и разбрах каква е автоматиката на Бойлер на дърва и ток под налягане Тусима.
Има поставен един клапан, който пропуска вода (почва да капе) когато налягането вътре стане 7 атмосфери. Тогава оператора спира да слага дърва в камерата. Когато спре да капе, почва отново да слага дърва.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед май 26, 2024 3:43 pmКиррил написа:
но затворената система предполагам, че ще е предвидена само при работа на ток. На дърва подобна система не съм виждал и чувал до сега. Всички са отворена система. Явно ти си виждал подобно чудо (затворена система на дърва) и можеш да ми обясниш принципа на работа, за което ще съм ти благодарен. На публикуваните снимки на бойлери на дърва, не виждам никаква автоматика.
Нека пусналият темата да каже как работи този бойлер на дърва, при затворена система. Явно имам пропуски и не мога да се сетя
И как точно си го представяш на ток да работи в затворена система, пък на дърва - в отворена😂?
Най малкото батериите са различни. Един комбиниран предпазен клапан по налягане и температура, който да е дрениран някъде навън и въпросът е решен. Изхвърля прегряла вода, на нейно място влиза студена от водопровода и въпросът е решен. За сигурност може да се дублира и това е - много по-просто от камина или котел на дърва. Колкото до автоматиката, която да прехвърля консумацията от единия или другия бойлер, най-просто може да стане с по един NC вентил, който да отваря при температура в бойлера примерно 35-40*С. Ако и двата са загрети над тези градуси, може да циркулира и през двата, което не е проблем

ПП: Кириле, променил си си мнението докато аз пиша, ама аз не съм виновен, няма да коригирам моето :)
Киррил - специалист
нед май 26, 2024 4:22 pmLazarGanev написа:
И как точно си го представяш на ток да работи в затворена система, пък на дърва - в отворена😂?
След като разбрах, че автоматиката в конкретният случай (затворена система), при работа на дърва, се изпълнява от човекът, който слага дърва в "Бойлер на дърва и ток под налягане Тусима." за мен няма как да се направи това, което иска питащият.
MamaMy - майстор
То може всичко да се направи, но ще е поредната сътворена тъпня. Лично аз спирам да коментирам. Който има нещо между ушите е разбрал. Другите ако искат и компютър да му монтират на този бойлер. :)
LazarGanev - "Велик майстор"
нед май 26, 2024 5:52 pmMamaMy написа:
То може всичко да се направи, но ще е поредната сътворена тъпня. Лично аз спирам да коментирам.
+1

То и моите постове в темата затова бяха такива
miliad - майстор
Да дам и моите пет стотинки по темата.
Това дето в една селска къща винаги горяла печката е малко ала-бала. Не случайно по селата масово има обособена "лятна кухня" някъде извън жилищните помещения.

В поделенията в казармата масово имаше такава система. Готварските печки загряваха вода за банята. Печките наистина горяха по цял ден,все пак вадеха по три пъти храна от тях за деня.
nеwage - специалист
нед май 26, 2024 12:48 pmшоп написа:
съб май 25, 2024 10:55 pmnеwage написа:
В един селски дом винаги гори печка, за какво ми е тоз котел, след като печката произвежда достатъчно топлина да стопли вода за миене и за банята...
Слънчев колектор засега няма да слагам.
Направо съм изумен от темата!?

Има печка, която винаги гори.
Чудесно!!!

Вие сте написали, че печката винаги: произвежда достатъчно топлина да стопли вода за миене и за банята...

Тогава защо питате и си усложнявате живота?
Прикачен файл:
Заснемане.JPG
Заснемане.JPG (47.95 KиБ) Видяна 182 пъти
nеwage - специалист
нед май 26, 2024 2:09 pmMamaMy написа:
Някой обича да му е трудно и гадно. Да, но повечето потребители четящи този форум не са мазохисти. Всеки ще си прецени за себе си, но ако уредите работещи с огън на дърва са толкова добри, нямаше да бъдат измислени нито пелетарниците, нито нафтовите или газовите горелки.
Има една малка подробност - там където е къщата има дърва, поне за 100 години напред. БЕЗПЛАТНО.
ivanovbg - майстор
ср май 29, 2024 9:21 amnеwage написа:
нед май 26, 2024 2:09 pmMamaMy написа:
Някой обича да му е трудно и гадно. Да, но повечето потребители четящи този форум не са мазохисти. Всеки ще си прецени за себе си, но ако уредите работещи с огън на дърва са толкова добри, нямаше да бъдат измислени нито пелетарниците, нито нафтовите или газовите горелки.
Има една малка подробност - там където е къщата има дърва, поне за 100 години напред. БЕЗПЛАТНО.
То и слънце има за хиляди години напред - безплатно. Що не го ползвате лятото???

А ако мислиш, че е по лесно да си огняр.... И какво се случва като напълниш печката с дърва за през нощта и си легнеш да спиш?. Кипва бойлера под налягане и може да не се събудиш.
Иванов, филмираш се.
Мислиш ли изобщо, че положението не е отработвано години наред и знаеш ли колко сладко жито си пропуснал?!
Сега се пита друго.
Мисли малко!

Тема "Система за топла вода с два бойлера на дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: