Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Тапунгера - помощник
Здравейте.На мен ми трябва нещо подобно за застопоряване на краката за моята пейка,само че трябва да е Т-образно и единия край да влезне в правоъгълната дупка в долната част на снимката.Само,че ако пейката е в това положение(22 град.),трябва да е леко извито нагоре,за да може ми влезнат краката отдолу.Дори и да не е извито ще му намеря цаката.Другата ми идея е нещо което да влиза в двете дупки под тапицерията,но то ще трябва да е извито надолу и като цяло ще е доста по-сложно и е възможно да ми убива на прасците.Ако някои има някакви идеи ще съм му благодарен.

Прикачен файл

19082010(037).jpg
Мисля,че трябва да е нещо такова,само че Т-образно.
19082010(037).jpg (98.92 KиБ) Видяна 12087 пъти

Прикачен файл

0113.jpg
Това е моята пейка.Това което ми трябва,трябва да влезне в долната голяма дупка.
0113.jpg (63.42 KиБ) Видяна 12087 пъти
Тапунгера - помощник
Малко разяснения.

Прикачен файл

0113.jpg
С червената стрелка е посочена голямата правоъгълна дупка.Тя е с височина 3 см и широчина 3.5 см.С зелено са посочени малките кръгли дупки под облегалката.Ако нещо ще влиза там трябва да е максимум с ф20 мм.
0113.jpg (57.64 KиБ) Видяна 12081 пъти
vailoelle - специалист
Били казал за какво точно ти трябва тази "джаджа" ?Ако е за да си застопорява краката докато дигаш на лежанката.Може да направиш нещо като това
Изображение

Намираш профил да влиза в твоя /обозначения с червена стрелка/ .Правиш ъгъла /преди да лепиш мериш как ще ти е най-добре/ и на двата профила може да им пробие по няколко дупки.Някъде където сега и стария профил за да може ако искаш да местиш "джаджата" да се мести напред назад.
Друг вариант е да си направиш на лежанката един уред за крака .Също като горното , но вместо да заваряваш където е ъгъла правиш подвижна връзка
Изображение

Ако идеята ти е друга казвай да помагаме :)
Тапунгера - помощник
Ами трябва ми точно затова-за застопоряване на краката като правя гърди долна част и най-вече за коремни преси.Без тази "джаджа" изправянето е много трудно,то затова са я измислили хората.Искам да изглежда точно като лежанката на горната снимка която си постнал,само че джаджата да е Т-образна,като единия край да влиза в дупката,а под горната част на буквата Т да си пъхам краката.Дано да сте ме разбрали :).Мисля,че подвижния вариант е по-добър,вместо да заварявам,а и нито разполагам с инструменти,нито съм правил такива неща,но с пробиването ще се справя.Само че не знам откъде да намеря точно такова Т-образно желязо което ми трябва,а ще трябва да измисля и някакви омекотители,да не убива на краката.
Тапунгера - помощник
Нещо такова мисля да вкарам в дупката.Естествено ъгъла и дължината ще се доизкусурят допълнително.Ако е достатъчно дълго може да не дупча профила на пейката,защото първата дупка в него е на малко повече от 37 см.,но най-добре ще е да се продупчи за да може да се регулира.

Прикачен файл

0113.jpg
0113.jpg (59.74 KиБ) Видяна 12021 пъти
Здравейте! Искам да си направя скрипец като този Изображение :? . Ако някой има схеми или идей моля да ги сподели! Мерси предварително!
Уреда които е за набиране, кофички и коремни (((5.Chin-dip/коремни+кофички+набирания/ ))) не мога да отворя чертежите (схема..) ако някой го има или може да ми помогне да ми пише тук или да прати на скайп kappa-25
hakama - специалист
Интересувам се колко трябва да е разтоянието между двете тръби на успоредката, нашата сме я правили с 50см междуцентрово и малко теснее - ширината по индивидуално усмотрение или стандарта трябва да е? В един от чертежите (този http://www.craftsmanspace.com/free-proj ... -plan.html) - видях че е 60см, 10см над нашата самоделка - в момента мислим да я преправяме или да направим нова - сгъваща се, за да не заема място - идеи?

Олимпийската лежанка (пейката) е висока 60см, ширина 30см и дълга 133см - височината ми се струва нереална?!

Скрипец също искаме да направим.

Стойка за клекове?!

Ще се тренира в необособена за тази цел стая и трябва да са максимално прибрани уредите.
mavryt4o - майстор
Fitnesa написа:
Здравейте! Искам да си направя скрипец като този Изображение :? . Ако някой има схеми или идей моля да ги сподели! Мерси предварително!
откраднах размерите на същия модел с ролетката от фитнеса в момента проектираме

Тема "Чертежи на фитнес уреди." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: