• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
DundyTheCroc написа:Доколкото четох драйвер нямат, по един резистор вътре. Не съм ги тествал на по-високи напрежения, на 11 волта тока е 85 милиампера на диод, на 12.50 волта светят по-силно, но и греят доволно вече, но тока не замерих. Така или иначе съм се спрял на 12 волта захранващо напрежение, въпросът е да ползвам наличния линеен регулатор по напрежение с LM317 или да вземам нещо китайско, работещо в импулсен режим, или пък да ползвам ограничител по ток, а не по напрежение?

Свържи ги през интегралка 7812, която естествено ще закрепиш на алуминиев радиатор и няма да имаш проблем!
Аз така съм си направи дневните, но моите са 4 едноватови диода свързани последователно и монтирани около крушката Н4 във фара!
liubenov написа:
Свържи ги през интегралка 7812, която естествено ще закрепиш на алуминиев радиатор и няма да имаш проблем!
Аз така съм си направи дневните, но моите са 4 едноватови диода свързани последователно и монтирани около крушката Н4 във фара!

Може ли, снимка на изделието?
На основата на крушката ли са закрепени или на рефлектора?
Благодаря и Весели празници!
Съжалявам но нямам снимки!Диодите са по 4 бр., свързани последователно през около 1 см, свързащите спойки са намазани с червен силикон, щото температурата около крушката е доста висока!И да въпросното изделие се прикрепя към периферията на крушката Н4, като аз не съм използвал нищо за закрепване, а само съм усукал кабелчетата, за да стоят стегнато диодите около крушката!За близо 3 г. имам само 1 изгорял диод, защото при смяна на крушката съм нарушил изолацията му и диода е окасил!Светлината не е кой знае каква, все пак са само 4 едноватови диода!Ако успееш да прикрепиш по две четворки свързани паралелно ще станат по 8 диода на фар и ще свети перфектно!
Благодаря, ще пробвам и аз нещо такова!
И ще снимам процеса!
Здравейте, някой да е взимал от тези на 220в например
http://www.ebay.co.uk/itm/Ultra-Bright-120leds-m-led-strip-220V-5630-5730-SMD-Waterproof-dimmable-Tape-/301977953962?var=&hash=item464f49e6aa:m:mwxDV_8duXWThXTAXBUiNSA
До колкото разбирам се реже на метър и директно в мрежата.
Дали да читави и въобще каквато и да е информация относно подобни ще бъде добре дошла. Чудя се като са водоустойчиви как се решава охлаждането им.
Цената не е особено примамлива на фона на същите за 12в. но пък човек може да ги реди навън по навеси и беседки където няма да е проблем почистването им и влагата.
Цената не е примамлива ли? Цената е направо убийствена - 12 кинта за метър... :shock:
Преди два месеца взех подобна - 20 метра за 20$. Гледам че китайката е вдигнала малко цената.
SMD 2835 AC 220V led strip flexible light
Вярно, не са 5730 и не са 120 на метър ама за тази цена...
Иначе да, забиваш две игли в силикона и към тях фаза и нула.
Естествено добро изолиране и там където са иглите и на другия край на лентата.
Аз използвах прозрачен термосвиваем шлаух. Ноооооо... имат си недостатък - мигат. И то доста и видимо.
Няма как да не е така. Все пак работят само на единия полупериод и няма кондензатор.
Аз реших лесно проблема - грец на 230V и след него шибнах някакъв електролит за 450V щото беше първия дето ми попадна.
Мисля че беше някъде 220 или 330 микрофарада. Мигането изчезна.
Иначе не ми загряват и силикона е много дебел, абе над милиметър и е нещо като тръба с трапецовидна форма.
И друго, моите поне НЯМАТ двойнозалепващо тиксо отзад.
:partyman:
За много години живи и здрави още дъъъъълго да си не губиме интереса в направи си сам :partyman: !!!
Да цената ме отказа като си сметнах метрите за беседката.
Сподели как свети твоята защото може да си поръчам от нея и аз. Само бяла или ще трябва да сложа и от топлия цвят?
Това трептене за което споменаваш хич не си и помислих за подобни проблеми.
Добре, че имаш решение да не го мисля.
Ако свети слабо направо да издирим водоустойчива с много 5730 на 12в и да не се мъча с друго. Иначе ще трябва да опаша всички гредички за да е светло.
Всъщност ако някой следи развитието на лентите да каже кой са най добрите в момента. Без значение дали са водоустойчиви.
Също и до къде я докараха със светодиодните лампи. Има ли вече добри такива.
estorm написа:За много години живи и здрави още дъъъъълго да си не губиме интереса в направи си сам :partyman: !!!
Да цената ме отказа като си сметнах метрите за беседката.
Сподели как свети твоята защото може да си поръчам от нея и аз. Само бяла или ще трябва да сложа и от топлия цвят?
Това трептене за което споменаваш хич не си и помислих за подобни проблеми.
Добре, че имаш решение да не го мисля.
Ако свети слабо направо да издирим водоустойчива с много 5730 на 12в и да не се мъча с друго. Иначе ще трябва да опаша всички гредички за да е светло.
Всъщност ако някой следи развитието на лентите да каже кой са най добрите в момента. Без значение дали са водоустойчиви.
Също и до къде я докараха със светодиодните лампи. Има ли вече добри такива.

За мноо години! От махмурлука ще да е, ама като ти мярнах месиджа и го прочетох "Да не губиме интереса към съседката" :lol:
В мойта беседка свети топло бяла с 3528 диоди (слаби са но и нула греене) - на мен ми стига. Хем и по-баровска обстановка.
Показвал съм снимки.
В работилницата имам два реда лента с диоди 2835 по 120 на метър залепени на алуминиева пластина - също съм я показвал. Пластината грее но не повече от 50 градуса (на пипане). 2835 са по-ефективни (включително и от 5630/5730) но трябва да се има предвид че китайците освен за ватовете лъжат и за лумените. Най-добре отвори таблицата в уикипедия където пише кой диод колко лумена дава (от-до, но все пак). След това ако примерно някоя ламба или лента има 100 диода, умножаваш лумените на единичния диод по 100 и намираш общото. Продавачите ако има 100 диода, умножават по 200. :?
За много години и от мен. Само да поясня,че има различни диоди с по два или три чипа в еднакъв корпус и с различни мощности. Примерно 2835 има и едноватови. Имам такива лунички 7w с 8 диода 2835. На снимката се виждат 3-те чипа в корпус 2835 1w..
Прикачен файл:
IMG_20170102_010101.jpg
IMG_20170102_010101.jpg (28.62 KиБ) Видяна 408 пъти

Иначе у нас аз сложих твърди лед ленти на алуминиева подложка 18w на метър със 72 диода 5730 заради по-доброто охлаждане на диодите.. 5630 и 5730 се охлаждат по-добре от 2835 заради конструкцията на основата си, която отвежда топлината от диода към подложката на която е запоен.. Моите ленти бяха около 6лв.на метър и за сега съм доволен. Пуснал съм ги да работят на 11V, за да не греят и светят много добре, но трябва да се захранват на всеки 3-ри метра, защото иначе се получават големи падове и светлината видимо отслабва. :idea:
Това в уикипедията е само ориентировъчно. Няколко пъти вече съм го писал - 2835, 5050, 5730, 8520 .... означава само размера на корпуса.
Това не е модела на светодиода. Примерно за 2835
2T03X2NW2300000 - това е бял диод 0,2W
QBHP686-IWH-NW - бял диод 0,5W
2T0301NWA800600 - бял диод 1W
Така че 2835 нищо не означава. Трябва да се гледа по спецификация колко вата на метър дават на лентата и пак не сигурно.
Зависи и колко качествени диоди са сложили - с какъв добив са lm/W.
При лентите светодиодите никога не работят на макс.
Иначе дори да са 2835 от тези по 0,2W за лента със 120 диода би излязло 24 вата за метър. :-D
:partyman:
Lisko а ти покани ли таз съседка да види каква хубава беседка си имаш?
Или само за тебе си е :-D
С диодите не мога да се ориентирам защото нямах никакво време /последните месеци бях в чужбина/ и съм изостанал с материала. Но тъй като съм адски доволен от лампите които си направих /нарязани на лентички 3014 с грец и кондензатор на220в по идеи на съфорумци/ сега искам да си направя на всички възможни места лед осветления. Затова събирам инфо да знам какво да търся.
Хидра ще гледам по внимателно какво пишат китайчетата, но както сам казваш лъжат. Значи когато се спра на нещо преди да поръчам ще се допитам пак до вас.
То ясно, че диодите за да светят яко трябва и да греят, но това пък им скъсява живота и ефективността. Затова според мен си вземи с 5730, на алуминиева шина, понеже светят яко и ако се намали захранването им на около 11V ще загряват по-малко.. Водоустойчивите не се охлаждат добре и не съм купувал такива. Hidrazin беше си поръчал твърди ленти с 72 диода 8520, но не знам дали са дошли и дали ги пробвал вече..
Моите ленти са такива, залепени върху ивици от 3мм еталбонд с термопаста между тях и на 11v загряват максимум до 45градуса и то само около местата където съм ги захранил.. :idea:
Прикачен файл:
IMG_20161216_150946.jpg
IMG_20161216_150946.jpg (90.97 KиБ) Видяна 339 пъти
Защо не ще взема от тях да ги пробвам поне идват за 2 дни няма да чакам :-D
11те волта как ги докарваш? Ползваш импулсни захранвания с тример или си ги правиш?
Обикновените не капсуловани импулсни си имат тример на тях. Променя от 10.5 до 13.5V.. Само помисли, къде ще го сложиш, за да е близо до лентите и изчисли дължината на лентите, които ще ти трябват. Добре е да не са големи дължините, тъй като товара става голям и захранванията "клякат". С тези ленти и 150W захранване MeanWell RS-150 12 захранвам максимум 12-13 метра и държат до 14A. С повече им изключва защитата.. Има и безименни китайски захранвания 250W с пасивно охлаждане, но не съм ги тествал колко реални са им ватовете и колко ще греят с тях.. Виж тука съм писал по-подробно..
Взимал съм от този и е коректен, но малко късно видях за намаленията му /май свършват довечера/. Та на въпроса има ли нещо което си заслужава?
http://www.eachbuyer.com/strip-lights-c16101/
има доста намалени неща
http://www.eachbuyer.com/lighting-c15294/?utm_source=affiliate&utm_medium=EDM&utm_campaign=20170102-EN&source=wgau&siteid=100020
Едно запитване относно лед чиповете от този вид: http://www.eneltec-led.com/LED-Lighting-Blog/wp-content/uploads/2013/06/led-chips.jpg
Кое ще свети по силно ?

1x100w или 10x10w :?:
Всичко е относително. Аз си взех прожектори един 50 и един 30 ватов. Познай кой свети по силно? Заеби математиката при китайците тя не важи.
Между другото някой има ли идея как да познаваме кои от прожекторите на пазара са добри. Гледам например една обява на търговец. Пише си човека, че предлага евтина или по избор по качествена стока. Разлика в цената лев два. Сещайте се каква разлика имат значи двата продукта. Ако въобще са два изобщо.
Това са рекламни трикове!
Снощи слушах реклама за нов автомобил, който се продава с "подарък зимни гуми" и то през Зимата.
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Направи сам”