Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
aurora - помощник
Здравейте. Моля да ме извините ако случайно се повтарям, но не видях такава тема. Ще съм много благодарна ако има някой който разбира и ми даде някакво решение или съвет за монтажа на аспиратор / абсорбатор. Както се вижда на снимките които съм прикачила до мивката от дясната страна е плотът за готвене. Много искам да си поставя апиратор тъй като пречиства много по добре от този със въглен , но така като гледам на къде отиват нещата ще се наложи да монтираме абсорбатор. От среща на мивката можете да видите, че има отвор вентилация водещ до банята. Четох, че не е добра идея да се монтира към вентилацията. Незнам дали има възможност да го монтираме вблизост до балкона, но това е просто мисъл. Не разбирам за това ще се радвам ако някой си отдели от времето да ми помогне или даде съвет. Предавително благодаря. :?:
Прикачен файл:
IMG_2227.jpeg
Прикачен файл:
IMG_2226.jpeg
zz_stefanov - майстор
Извода за вентилация не е задължително да е смесен с тази на банята. Просто може да са две отделни тръби в една колона.
В този смисъл точно към вентилацията трябва да се монтира аспиратора, но между острова с плота и розетката на стената няма връзка.
Горен висящ ред над острова няма ли да има. Че то и осветление не виждам там.
Чак сега, след като вече е монтирано всичко ли се сетихте, че няма няма аспиратор.
maleeeestrax - специалист
Много искам да си поставя апиратор тъй като пречиства много по добре от този със въглен , но така като гледам на къде отиват нещата ще се наложи да монтираме абсорбатор.
Това не мога да го разбера съвсем ,а от дясно на мивката има една чанта.Вариантите са 2 или във вентилацията на стената или на балкона .Ще стане с правоъгълните тръби или трябва да се направи куфар от гипскартон. :rock:
lyubohar - майстор
И като го изкара на балкона всичко отива направо в комшиите.
Ама това не ме засяга,важното е на мен да ми е добре..
zdravcho - специалист
...и кои миризми ще трябва да отвежда абсорспиратора - тези от тигана на плота или тези от фурната? Лично за мен тука има някои не добре замислени и изпълнени неща. Ясно че винаги се прави компромис с нещо, амааа.... Съвет/идеи за разположение на уредите трябваше да търсите преди да реализирате каквото сте намислили. И все пак за да не си говорим само, а за да получите някакъв съвет е нужно да дадете още информация като: предвижда ли се осветление над острова; предвиждат ли се шкафчета или някакви други елементи над острова; проверете вентилационният отвор на къде води - до обща вентилация с банята или отделна вентилация за това помещение, съответно може ли там да се подведе аспиратор; ако вентилационният отвор не може да се ползва, има ли възможност на някъде да се изведе въздуха от аспиратора без това да създава проблеми за съседите.
aurora - помощник
Здравейте. Благодаря на всички които са си отдели от времето. Относно защо не съм помислила предварително как ще се разпределят нещата апртаментът е купен така както го виждате. Няма да се добавят допълнителни шкафове. Не разбирам и никога не съм мислила, че ще е толкова сложно да се разбере дали може да монтирам аспиратор. Забравих да добавя, че живея в чужбина и тук повечето от апартаментите нямат комини имат вентилационна система и това е. Също тук почти никой не използва аспиратор освен чужденците, но май те сами някак си ги монтират. Разбрах, че няма как да монтираме аспиратор казаха ми, че не става ( хора които разполагат с подробна информация за блока ) и за това ще монтирам абсурбатор. По добре нещо от колкото нищо. Имате ли някакви познания какво да гледам да добър абсурбатор? И преди да ме нахокате защо не питам в магазина е вчера ходих в доста магазини и никой не знаеше каква е разликата между скъпите и средните цени които предлагат. За това и питам. И само да вметна ние в България имаме страхотно обслужване само, че никой не го оценява.

Благодаря :-D
aurora - помощник
lyubohar написа:
И като го изкара на балкона всичко отива направо в комшиите.
Ама това не ме засяга,важното е на мен да ми е добре..
Здравейте. Не съм казала, че ще го правя. Не разбирам защо коментирате след като не казвате нищо полезно?!
zdravcho - специалист
Зависи за какво е замислена вентилацията и как е изпълнена, но вероятността да вкарваш миризми в съседите е голяма ...и както са те посъветвали не слагай аспиратор. За мен по-добрия вариант е аспиратора, но няма как. Предимство на абсорбатора е че зимата няма да влиза студен въздух, т.е. да губиш топло и съответно лятото да вкарваш топло вътре. Относно избора - най-общо казано по-евтините модели ще са по-шумни (вибрации, свистене...), вероятно с по-малка мощност и по-малък дебит. Копчетата ще са чисто механични, докато при по скъпите може и да има варианти със сензорно електронно управление. Ако посочиш конкретни модели около които се колебаеш ще най-добре
aurora - помощник
zdravcho написа:
...и кои миризми ще трябва да отвежда абсорспиратора - тези от тигана на плота или тези от фурната? Лично за мен тука има някои не добре замислени и изпълнени неща. Ясно че винаги се прави компромис с нещо, амааа.... Съвет/идеи за разположение на уредите трябваше да търсите преди да реализирате каквото сте намислили. И все пак за да не си говорим само, а за да получите някакъв съвет е нужно да дадете още информация като: предвижда ли се осветление над острова; предвиждат ли се шкафчета или някакви други елементи над острова; проверете вентилационният отвор на къде води - до обща вентилация с банята или отделна вентилация за това помещение, съответно може ли там да се подведе аспиратор; ако вентилационният отвор не може да се ползва, има ли възможност на някъде да се изведе въздуха от аспиратора без това да създава проблеми за съседите.
Здравейте. Благодаря за отговора. Не мисля, че ще се монтира осветление. Няма да има други шкафове . Вентилацията до колкото разбрах не може да се ползва и свързва със аспиратора това сега го научих. Не искам да създавам неудобства на никой от съседите. За това и гледам за различни мнения. Много малко хора са в този бранш и е много трудно да намеря някой компетентен който може да ме посъветва в случаят какво може да се направи. Знаете ли дали абсурбаторите които са с въглен и се сменят филтрите дали има нещо специфично при копуването им ? Какво да търся ? Предварително благодаря за отделеното време. :yawinkle:
zdravcho - специалист
Да, когато е абсорбатор, въгленовият филтър се сменя - колко често зависи от употребата на уреда

Тема "монтаж на аспиратор / абсорбатор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: