Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
MrMurdjo - майстор
След като се нагледах на различни конструкции на такава самоделна приставка в мрежата, реших и аз да си направя. Според с каквото разполагам като материали и средства за изработка. Повечето варианти обикновено искат заваряване на стоманени детайли, а аз дори нямам електрожен, да не говорим за нещо по-така. Но пък имам CNC рутер :)
Хубавото на Спарки-то е, че има шийка 43 мм, както и на повечето ръчни дрелки. Има и регулиране на оборотите, защот номиналните максимални са твърде високи и даже лагерчетата отпред се нагряват.

Прикачен файл

beltsander2.jpg

Прикачен файл

beltsander1.jpg
EDI - майстор
Много добре ти се е получил проекта, браво. :partyman:
wanderer - специалист
идеално е станало :supz: . дървената планка може ли да се сваля за по ефективна работа при шлайфане на тръби примерно?
MrMurdjo - майстор
Не, тя е носеща за цялата конструкция. Вътре в нея влиза пружина за опъване на лентата, която тласка алуминиевия носач на лагерчетата през жлеб в дървената част. Кухините се затварят отдолу от текстолитова пластина, която служи за опора на лентата, а първият винт е и стопорен за плъзгача с лагерчетата.
Аз нямам опит с подобни инструменти и повторих концепция, каквато видях в YouTube. Но алуминиевият носач за закрепване към самия флекс би могъл да приеме към себе си и друга конструкция. Затова съм го направил разглобяемо. С идеята, да има и вариант за много тясна лента. Трябва да погледна има ли и как са направени шлайфове за тръби.
До тук съм я използвал само да си наточа ножовете :)
wanderer - специалист
ясно. при наличие на рутер винаги можеш да го доработиш при нужда. за шлайфане на Ф-та шкурката не опира по конструкцията а описва частично профила. със станартни шкурки ли работи машината?
MrMurdjo - майстор
Стандартни са, 533 мм. Избрах тази дължина, защото от нея има най-голям асортимент наблизо до мен :)
Сега ми е бръмнала друга муха в главата - видях комбиниран настолен - лентов и дисков, задвижван от дрелка или от флекс :)

Тема "Приставка лентов шлайф за флекс "Спарки"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: