Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте имам нужда пак от съвет как да си отпуша сондажна система която не е работила от 10г.Сондажа представлява 6 метрова тръба,незнам дали има долен клапан но водата е до 4 метър а искам да сложа хидрофор за напояване и захранване на къща с вода :?
torbalan - Дървен философ
Какъв е диаметъра на сондажа?
А на тръбата?
Трубата е един цол.В момента има ръчна помпа която не работи,целта ми е да прочиста дамарите с обикновена помпа и след това да закача хидрофорна помпа,нямам големи познания в сферата но с малко помощ мисля че ще справя
lov - майстор
Началото е да си оправиш ръчната помпа а след това другото.
torbalan - Дървен философ
Ако е запушен - еърлифт...

Трябва ти мощен компресор и дълъг маркуч. Пъхаш маркуча до където потъва и пускаш компреесора...
crez - майстор
Един от способите е този на тобралана, но прегледай и това,има и други
http://www.agrovodcom.ru/infos1/sposob- ... azhiny.php
шоп - майстор
byxyy написа:
как да си отпуша сондажна система която не е работила от 10г
byxyy написа:
В момента има ръчна помпа която не работи
byxyy написа:
водата е до 4 метър
Защо си мислите, че имате запушени дамари? Как, с какво и колко време се опитвахте да извадите вода? :idea:

byxyy написа:
целта ми е да прочиста дамарите с обикновена помпа и след това да закача хидрофорна помпа, нямам големи познания в сферата
Мда... така е! И аз не знам какво е обикновенна помпа. Хидрофора за мен също е обикновенна помпа с регулатор на налягане за включ/изключ или така нареченият флуид контрол. Пресостата може да е механичен, електронен с балон или без...
mavryt4o - майстор
Водата ли ти е на 4-тия метър или дъното на сондата!?

Тема "Сонда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: