• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Оцветен шеллак се продава в Европа, например няколко немски и една френска фирми продават черен шеллак. Освен това продават и едни пръчки втвърден шеллак оцветен в най-различни цветове и нюанси. Значи може да стане, въпросът е КАК? Не съм контактувал с тях, вероятно доставят до България. Но аз искам сам да си го направя, само заради идеята! Не съм професионалист, абсолютно безплатно и само за удоволствие реставрирам това-онова в свободното си време и съм опитвал да оцветявам шеллака. Даже веднъж го направих бял и вече втора -трета година си стои върху една китара без никаква промяна.Но черния цвят нещо не можах да го докарам. Пробвах с активен въглен, но после започна да се рони и да се изтрива много лесно, вероятно пропорциите не са били в правилно съотношение или има нещо друго. Не съм пробвал с анилинова боя за вълна, както вие предложихте, защото мисля, че е токсична, а и не знам дали се разтваря в спирт. Но идеята за пълнител от флумастер е страхотна и се чудя как не съм се сетил. Тия дни ще направя опити и ще опиша резултатите. Благодаря за съветите!
hidrazin - майстор
Шллак се оцветява черно с нигрозин.
За съжаление вече трудно се намира у нас.
Има го като индикатор в магазините за химикали но ида скъпичък.
:partyman:
С флумастер се получава много добре. Колко време ще е така, не знам. Просто стана лесно и евтино. В момента съм на 7-8 ръка плюс пемза и много фини шкурки, естествено. Така че, струва ми се, че това оцветяване може да се препоръча
stridata - специалист
пет яну 18, 2019 10:54 pmStern написа:
С флумастер се получава много добре. Колко време ще е така, не знам. Просто стана лесно и евтино. В момента съм на 7-8 ръка плюс пемза и много фини шкурки, естествено. Така че, струва ми се, че това оцветяване може да се препоръча
Как ще препоръчаш нещо дето след 2 месеца слънце ще стане зелено? Това с този фулмастер и с тези 7-8 ръце си е импровизация в типечен Български стил! Дано си го причинил на себе си, а не на клиент!
lyubohar - майстор
Когато се препоръчва нещо и критикува трябва да се чете и мисли.
Всичко написано си остава и много хора четат и ползват информацията.
Какво е това пиано,което ще стои 2 месеца на слънце?!
Имате ли представа какво ще му се случи?!
Става въпрос вероятно за ремонт на малки дефекти.
Шеллак се нанася точно с много ръце-понякога с повече от 20!
И съм казал,че може да се оцвети с флумастер в краен случай.
Не е необходимо да ми отговаряте.
stridata - специалист
Именно за това пиша, чета и най-вече мисля! Може да си оцветявата лака и със сок от червено цвекло. Просто не подвеждайте
хората! Икономията е майка на мизерията!
Може да не ми отговаряте ;)
  • 1
  • 2

Тема "Оцветяване на шеллак за дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: