• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
talaz1 - помощник
И аз да попитам виждал съм на комарниците за балконски врати даже и за прозорци да ги монтират с улея и мрежата отвътре и обратно с мрежата на вън как е правилно и защо?? Интересува ме повече за вратата?/
Svezar - специалист
Ако я сложиш с улея навътре /мрежата към вратата/ ми е интересно къде ще хванеш дръжката за затваряне :-D
talaz1 - помощник
Svezar написа:
Ако я сложиш с улея навътре /мрежата към вратата/ ми е интересно къде ще хванеш дръжката за затваряне :-D
гледам, че ги слагат на разпънката върху мрежата?! само това ли е логиката? и това го правили от естстична гледна точка по красиво било от вън да не се вижда гуми улеи,мрежи и тн. и тн.??
Svezar - специалист
Разпънката обикновено се слага на нивото на разделителя на вратата за да не се вижда отвътре а тя в повечето случай е доста ниско за да се сложи там дръжка,честно казано досега такъв вариант със сложена дръжка там не бях виждал :? Но в края на краищата както по те кефи така я сложи :wink:
krasko_ood - специалист
И аз да се изходя по въпроса. Миналата година роднина на жената който работи във фирма с подобен предмет на дейност направи едно показно как става кондиката и след това двама самоуки майстори - зет и тъща направихме два комарника за врати. В Шумен има един склад в района на СТРОЙМАРКЕТ - (като се излиза от Шумен от Тракийския). Слада е малко навътре. Мисля, че беше в района на мототехника. Там ти дават мрежа - по желание на клиента и шнур по желание на клиента. Линейния метър е около 15 ст. ролката за монтаж на шнура е около 2 - 3 лв профилите са на пръти по 6 м. Когато смятате дължината на профилите трябва да спаднете пластмасовите ъгълчета които крепят профилите = 2,4 см на ъгълче или намаляте дължината на профила с 4,8 см. Просто като фасул. С точна ръка шлайф и малко акъл :? (то не става само с ядене :drinkers: ) имате комарници. Да не забравя да вметна да огледате ПВЦ - то дали има водобранна лайсна, защото ако има - не че няма да стане, но е хубаво да се огледа прозореца.
vladko33 - специалист
Да поизтупаме темата от прахта :)

На вилата искам да сменям комарника, както и да си направя още два. Рамката ще е от дървени летви, но бихте ли препоръчали каква мрежа да избера. Преди няколко години, като сглобявах настоящия, мрежата ми се стори доста слаба и действително след няколко години на слънце, започна да прогаря и да се дупчи лесно. Трябва ми препоръка за място от къде в София да купя мрежа на метър, или поне съвети какъв материал или марка да бъде. Благодаря за отговорите !
MamaMy - майстор
Търси карбонова мрежа. При мен е вече на 12 години и още има хляб в нея :cool:
По цял ден правя такива. Писнало ми е от тях. Елементарно е наистина, но трудно ще намериш място, където да ти продадат мрежа на метър.
https://vidmateapp.win | cinevez
Последна промяна от alfred0809 на вт юни 21, 2022 11:27 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
вт юни 21, 2022 7:05 pmalfred0809 написа:
но трудно ще намериш място, където да ти продадат мрежа на метър.
Напротив супер лесно е.
даже по с куриери изпращат.
http://www.komarnici.bg/?19,%D0%9C%D1%8 ... 0%B5%D1%86
Lutchezar - майстор
Странни са им размерите във формата за поръчка. Аз два пъти си взимах от Практикер универсален комарник, режа колкото ми трябва, сглобявам и монтирам.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Комарници - мрежи против мухи и комари." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: