Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
danislav_qmghp - напреднал
н п

по въпроса с "лепилата"... С риск да поизнаглея малко :roll: :roll: :roll: някой не може ли да ми услужи (с/у заплащане) с нещо подобно , за да не купувам цяла опаковка ?


Човекът може да е и от бургас и от софия :)
velsi - Почетен майстор
Имах предвид единствено да не наричаш "първобитни" неща, които очевидно не разбираш. Нищо лично.
Takezo Sensey - модератор
danislav_qmghp написа:
н п

по въпроса с "лепилата"... С риск да поизнаглея малко :roll: :roll: :roll: някой не може ли да ми услужи (с/у заплащане) с нещо подобно , за да не купувам цяла опаковка ?


Човекът може да е и от бургас и от софия :)
Е де една опаковка течен метал на BISON е 12 лв.
Пластелина също ....

Аз съм на бул."Европа" 15 а едно магазинче за ....телефона ми е 0878 21 51 75

Ела и с-щу 12 кинта , си готов ...



ps.:извинявам се за рекламката ама почна да ми писва с тази гайка и....,МОДЕРАТОРИТЕ , да предценят и да го изтрият ако трябва :razz:
danislav_qmghp - напреднал
дам.............мисля, че имам повод да почерпя :-D :laola:

п.с темата се изчерпа
velsi - Почетен майстор
Освен почерпката не е зле да споделиш как пребори проблема.
danislav_qmghp - напреднал
:-D :-D :-D по-горе бях обяснил как ще направя новата чашка. Разликата е , че там , където мислех диаметъра да е по-голям,за да не хлопа, направих резба. Чрез нея , не само не хлопа ами и стана по-здраво, като чашката си самонаряза резба в рамката. Няма лепила, смули, пластилини..... поздрави и ако някой има същия проблем ще помагам (тук трябваше да е еморикинката с бирата, но не я намерих)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чашката си самонаряза резба в рамката
Това предрешава следващото ти питане.
danislav_qmghp - напреднал
ц ц ц ... критика , критика, критика
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Неее :-D 'неска съм с ясновидската шапка.
danislav_qmghp написа:
Малко полезна информация за някой с моя проблем....


Възстановяването на резби с "течни метали" става посредством формоване, а не чрез нарязване. В този смисъл, ако при Вас резбата е вътрешна (в отвор), то повърхността се обработва до чист метал с колкото се може по-висока грапавост, обезмаслява се (с ацетон) и се полага полимера. Болта, който ще формова трябва задължително да е нов и обмазан с противозалепващ препарат. Неговите витки се запълват с полимер и се полага в отвора. Изчаква се да втвърди и се развива. Полученото съединение ще бъде с нулева хлабина. В този случай якостта на формованата резба е равносилна на завиване на стоманен болт в алуминиева сплав - т.е за неотговорни резбови връзки.
Ако повредената резба е външна, използването на течен метал е неудачно.
Ако имате практически опит , моля споделете какво позлвате за "противозалепващ препарат" - примерно може ли с WD 40 ?
Обезмасляването може ли да се направи с коресилин ?

Тема "Лепило за алуминий+стомана или пластмаса ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: