Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Чаро - Акълия
търсих в нета ама няма снимка ... затяга се гайката ... и се пробива през нея и през болта/оста и се слага шплент
има го на всеки ябълковиден болт на автомобила...
има и специални гайки за шплент ама алуминиева :? трябва да се търси

що не споделиш за кво става въпрос пък може да измислим нещо??
danislav_qmghp - напреднал
добре. имам алуминиева рамка за колело. на нея се навива средно движение на което са захващат предните плочи. Та резбата за средното се прецака от едната страна на рамката (резбите са 2 - от ляво и от дясно). Средното движение е капсуловано с лагери, и стои м/у 2 "чашки" които се стягат от 2те страни на рамката. Резбата на рамката от еднаТА страна се прецака. Само навътре има 5мм които са поразени, но не чак толкова и там захапва..........Та търся лепило което да намажа , да стегна и да забравя за проблема. Мога да избирам м/у метална и пластмасова чашка от поразената страна..............може на аргон да се навари и да се нареже нова резба , но нз къде в сф
shotik - майстор
Това с наваряване с аргон и особено нарязване на резба го забрави-резбата се прави когато още не е съединена тази тръба с рамката.
Сина ми имаше някакъв подобен проблем и като се върне другата седмица ще му кажа да прочете и напише какво е направил.
velsi - Почетен майстор
Пробвай с Поксипол. Нищо не губиш, а има голяма вероятност да стане.
masterval - майстор
Доколкото разбирам, няма как да се залепи, защото вибрациите и силните удари са безчет, а натискът на баир си е голям.
Някога имах такъв проблем с един бегач, но беше си от стомана, нещо завариха, нещо нарязаха.
Ако имам рамка за 700 лева и ми се случи това, ще направя следното: парче нов материал се нарязва за централното и за чашките, старото се срязва и се заварява новото централно.
Всичко друго са money for nothing или като му се вика там.
griffin - майстор
Мисля все пак че с монтажния силикон ще стане закрепването, той носи на вибрации защото остава полуеластичен и няма от ударите да се разхлаби както ше направят твърдите лепила като поксипол или локтайд само дано не ти се наложи да махаш тая чашка че ще е дооста трудна задачка.

Най добрия вариан е наваряване вътре в леглото за движението и нова резба но нямам идея къде могат да го направят
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
...Най добрия вариан е наваряване вътре в леглото за движението и нова резба ...
Би ли задоволил любопитството ми, какво е това и как би решило конкретния проблем. Моля.
danislav_qmghp - напреднал
наварява се повърхтността където е нарушена резбата, заглажда се и се прави нова резба с метчик.........

иначе ходих да питам по железариите, гледах монтажния силикон.... вярно е че седи полуеластичен, но нз дали ще хване на алуминия и на пластмасата. Другите лепила като локтайт и т.н напълно твърди ли са като изсъхнат ? Какво ще кажете за пяна за прозорци или "течен метал" ?

Чашката няма да се развива след като се залепи.

По въпроса с направата на ново изделие от метал за рамката и смяната му със старото - мн скъпо и трудоемко ще е , а и при заваряването може да се промени геометрията на рамката.
velsi - Почетен майстор
Не става работата с метчик. Резбата е 35х1 (по спомени). Ако някой ми покаже такъв метчик ще почерпя. На всичко отгоре от едната страна резбата е лява. Само залепяне (ако мине номера) или ново изделие, заварено на мястото на старото. Ако се работи прецизно нищо няма да се промени. Това всъщност е и правилния начин.
Чаро - Акълия
аз колелета не съм виждал от отдавна, пък бегачи изобщо, ама движението може ли да се вади от двете страни ??? ако може прикарай ал гайка и ходи да я капнат в някой център по заваряване.... и ще бърникаш само от другата страна при нужда .....
не съм виждал тия бегачи и незнам може ли .... просто размишлявам.... :?

Тема "Лепило за алуминий+стомана или пластмаса ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: