• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Matchless - специалист
За оборотите-сигурен съм ,че има и с по големи по магазините.Хода незнам колко трябва да е...Някъде към един милиметър ми се струва.То това не бие а трепти по скоро:)
karamundi - специалист
точно така хода е много малък по скоро е стотни от мм-ра зада вади такава равна стружка :?
Matchless - специалист
И аз така си мисля.Значи бутало с пружина отпада.Еластична пластина с шило на нея...Тя ще е в тръбичка и когато навлезе въздъх я натиска,когато е наатисната се открива малко отворче в тръбичката и налягането спада,пластината се връща и така трепти ми се струва.. :?
karamundi - специалист
абе се си мисля че с пластина не става щото като поработи ще се прекърши ,това си е вид огъване,исправяне :?вътре има некви винчета тръбички до колкото се вижда на схемата и бутало :?:
Matchless - специалист
То ще е доста дебела пластината,от по еластичен метал и тя не се огъва а по-скоро трепти,с нея и шилото.Незнам...Ако се сложи гументампон на дъното и през него минава шило закрепено към бутало ..А над буталото е пружина...Т.е. буталото да не натиска пружината а да я дърпа и когато се открие дупката пружината да издърпва буталото обратно...Вземи ако имаш една помпа за велосипед ръчна и разгледай.. :?
karamundi - специалист
имам една машинка за подстригване ще я разглобя след малко и ще видя за кво иде реч а ти дай чертеж някъв :lol:
Iliev Labs - специалист
http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Pars ... /6,095,256

Ето това му е единия патент.
При мен не се отварят картинките, заради някакъв плугин. Цяла нощ не успях да ги инсталирам. Опитайте вие.
Matchless - специалист
Ами това е един вариант...Може и с твърда еластична пластина към буталото с шилото,може и с твърда пружина.Изпусквателния отвор може да е с улей-нарез на тръбата като цев на пушка за по равномерен и стабилен ход...варианти много

Прикачен файл

11.png
11.png (14 KиБ) Видяна 3502 пъти
karamundi - специалист
и при мен не се отварят въпреки че имам регистрачия в неговия сайт :?
karamundi - специалист
почвчм да разглобявам стригачката :lol:
Последна промяна от karamundi на пон мар 09, 2009 8:56 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "пневматични машини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: