• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Iliev Labs - специалист
:-D :-D :-D Само размерите не е нанесъл!
Всичко си е нарисувал и обяснил подробно!
Изклатихме го!!!

karamundi, аз направих така - извиках брат ми, той ми инсталира проклетите плугини и сега си разглеждам патентите!!!

:lol: :lol: :lol:

А ти вече ми дължиш един хубав нож и черпиш бира, като дойда в Софето, да си го взема!

:2thumbs: Пожелавам ти успех в начинанието!


П.П. Не трябваше да чупиш стригачката!

Прикачен файл

Engraver.jpg
Engraver.jpg (35.32 KиБ) Видяна 3674 пъти
karamundi - специалист
евала ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕВВВВВВВВВВВВВАААААААААААААААЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛАААААААААААААААААААААААА :-D имаш го ножа даже два
velsi - Почетен майстор
Добре де, има такива електрически инструменти и на Dremel и на Proxxon и на други марки. Те не вършат ли работа? Това, което разисквате в тази тема може да се направи, не е толкова сложно, но след като го има готово...?

Изображение
shotik - майстор
Ето от мен една идея,която преди години съм гледал по списания или вестници.

Това е принципно,ос на която има неподвижен ексцентрик със скосена част където при завъртане да пропада буталото ,натискано от пружина и така да се получава удар.Мисля че с подходяща бормашина или елмотор с регулиране на обороти и със гъвкъв вал с който да се предава движението на оста ,със 500-2000 об/м да се търси оптималния режим на работа.

http://media.snimka.bg/2360/010975265.jpg
velsi - Почетен майстор
По много начини може. Става и на принципа на биещите дрелки. Там две закалени назъбени колела се трият едно в друго и от това се получават вибрациите. Амплитудата зависи от дълбочината на зъбите, а честотата от оборотите.
karamundi - специалист
това добре ама трябват 16000 оборота :?
Matchless - специалист
Ше влезиш и ти в обороти с ръцете да донадиш :lol: Колко оборота трябват? Тя таз машинка е с максимални обороти 16000 ,но и с по малко ще стане си мисля :?
shotik - майстор
При толкова високи обороти ексцентрика може да не издържи и да скъса оста от вибрациите,вероятно трябва да се опита.
karamundi - специалист
говорим за оргинала
:-D
Iliev Labs - специалист
:) Пичове, само пневматика!
Няма какво да се износи, няма каво да се счупи. Компактно.

Който се интересува, да разгледа внимателно сайта. Да проумее за какво и как се ползва. Ако реши че му трябва, да последва линка към патентите! Всичко е обяснено в детаили има и схеми, и принцип на работа.

Няма нищо толкова трудно или сложно. Предимно стругарска работа. Себестоиността, без компресора и редуцир вентила, се измерва само в бири! :-D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "пневматични машини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: