• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Iliev Labs - специалист
karamundi написа:
някой може ли да каже принципа на работа на пневматичните машини да даде чертежи и тн.например пневматичните чукое кътачи на въздух или ток ако може схеми,чертежи.или принципа на машинката за татоси
http://www.lindsayengraving.com/

За това ли става въпрос?

Прикачен файл

airgraver.JPG
airgraver.JPG (64.95 KиБ) Видяна 7599 пъти
Iliev Labs - специалист
Самоделките за татоси ги правят от ел. самобръсначка. Моторче с ексцентрик, но не вярвам да ти свърши работа. Това дето го искаш, трябва да върти и бие, или само бие?
karamundi - специалист
/КУИГ.Й
Последна промяна от karamundi на нед ное 22, 2009 7:38 pm, променено общо 1 път.
Iliev Labs - специалист
:-D Ще ме накараш да си разглобя хилтито!

Значи за работно налягане го дават, при единия компресор 55-85 Psi , а при другите два 84-114 Psi. Това са 5-8 и 8-12 атмосфери грубо. При домашни условия е постижимо.

Принципа на буталото е това. Не се сещам вече, какви клапанчета и къде имаше. На изхода може и без клапан. Включваш и изключваш само на входа.

Прикачен файл

бутало.JPG
бутало.JPG (9.3 KиБ) Видяна 7579 пъти
karamundi - специалист
,ГВ/;ГБ/йНМКН/ВФЦФГХЙКЛ;
Последна промяна от karamundi на нед ное 22, 2009 7:40 pm, променено общо 1 път.
Iliev Labs - специалист
Е, не се заблуждавай, че много ги разбирам тия неща. :lol:

Като подадеш въздух на входа, избутва буталото. Буталото, като подмине изхода си спира. И въздуха си минава директно. Когато го натиснеш на работа, буталото се връща и въздуха пак го избутва. Ходът не е голям, но не ти и трябва в този случай.

Аз си мисля, че преди да започнат сметките, трябва да си направиш макет. Имай впредви че ще има вибрацйи. Никъде не видях на сайта, как се държи това нещо. Направи го така че да можеш да го държиш със сила. Другото ще го измислиме. Абстрахирай се от суперлативите на американците, те са търговски трикове си мисля.
svetliopi44 - Чирак...
Позволих си малко да доразвия твоята схема ... :?

Прикачен файл

gravior.jpg
gravior.jpg (22.52 KиБ) Видяна 7542 пъти
karamundi - специалист
давайте братлета ще има хубави ножове за всички :-D :-D :-D обаче как ще се захване щихела :?
Последна промяна от karamundi на нед мар 08, 2009 2:23 pm, променено общо 1 път.
emil_v r - майстор
Мн. по- сложни са . Имат двеклапи , и една пластина/клапа която превключва , а тежеста и/ инерцията и дават скороста с която трака .
отделно има и 1-2 пружини . Откажи се .
karamundi - специалист
http://translate.google.com/translate?u ... l=en&tl=ru ние да не сме по глупави от американците нали е направено от човек
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "пневматични машини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: