• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
karamundi - специалист
значи не сме по-тъпи от американците ще ги стигнем и ще ги минем защо да набива човек много пари като моге да си го направи сам :lol:
Matchless - специалист
Аз доста варианти обмислих..дори обмислих и без пружини и пластини,да се движи буталото възвратно-постапателно само чрез въздух на много прост принцип...но пак ми се стори малко часовникарска работа.Засега това ми се струва най-лесно изпълнимо с пневматично задвижване.
romanpm - майстор
:) Система е за спецовете в оръжейницата в Казънлък щото те най-добре знаят за какво иде реч , това е яко натоварена система , подобно на възвратната газова самозарядна система на Калашника и, и ако не е пипната както трябва ще се скапе бързо , според мен :?
karamundi - специалист
не знам в казанлък как работят но един приател гравьор от сопот прави гравюпи за завода по стария метод с вертикално засичане :wink:
lda_has - напреднал
Ей майстори хубава тема сте зачекнали. Дайте информация до къде я докарахте. Има ли резултати или всичко умря преди повече от 10 години. :?:
lda_has - напреднал
Явно темата вече не ви интересува. Прочетох я цялата от интерес и разбрах, че на 90% е сбъркана. Всичко е толкова елементарно, че няма да повярвате. На мен ми подариха една такава плевматична дръжка за гравиране, като предварително ми заявиха, че не работи, а по точно забивала в единия край и до там. След като я поразгледах и поиграх малко да пригодя компресор заработи перфектно, дори има и регулиране на честотата на ударите с плавно регулиране. Сега дарителя си я иска обратно и ми предлага друга която също не използва. Сега си разработвам една по мощна с която да се опитам да гравирам точково на метал примерно някакви табелки с помоща на ЦНЦ. Компресора ми е готов и изпробван, намерих си подходящи заготовки за ударното устройство и си търся стругар да ми врътне 2 резби и да ми райберова 1 отвор по размер. Ако проявите интерес ще развия нова тема с чертежи, снимки и клипчета да се види как работи.
Последно избутана от lda_has на пет окт 22, 2021 11:37 pm.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "пневматични машини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: