Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ivo_vd - специалист
Аз пък си мисля, че тръбата най-вероятно ще ме издържи, защото се набирам с широк хват и тежестта ще падне по към планките, а и ще се опитам да намеря тръба която да не е куха или както предлагаш- такава от неръждаема стомана. А планките ако изобщо намеря с какъв размер дюбели е удачно да се закрепят?
pavkatay - майстор
и материала е важен. това на снимката повече ми прилича на лост за закачалки в гардероб. но принципа е добър. със здрава тръба, здраво захващане на носачите и всичко от подходящ материал ще върши работа. а и да паднеш не е от високо :-D
п.с . то няма тръба,която не е куха :) . а крепежните елементи ще ти работят на срязване,което ознчава, че важен е по-скоро диаметъра. разбира се и дължината трябва да е подбрана в зависимост от конструкцията на стената-мазилка, основа и т.н.
PLOCHKATABG - специалист
Като Павката написа дължината не е от значение, 60мм. са напълно достатъчни, дебелина 4 броя, не повече от 8-10мм. .
За планките, всяка по дебела тръба разрязана на две и заварена на планка 8x8см,може и малко повече, но да не изглежда груба, ще ти свърши работа. Виж тръбата ти е проблем,ако няма от къде да я вземеш, тя трябва да има задължително жилавост иначе си фира на земята :-D .
Не знам колко струва лост за щанга, но можеш да провериш в някой спортен магазин, ако не, не знам .
pavkatay - майстор
60 мм в бетон са даже прекалено, но ако е тухла и има хоросан 3 см може да се наблегне малко на дължината. а ако си сигурен, че лоста няма да се огъне си представи какво движение трабва да извърши всяка точка на закрепване в стената за да паднеш и как би го извършила без огъване на лоста :? . а материал за лоста може да се потърси в пунктовете за събиране на вторични суровини. ясно е ,че лост от черен метал-дори и плътен ще ти докара натътрен задник( или г.з-зависи как ще паднеш :-D ).
vailoelle - специалист
Има и метални пръти ако те съмнява тръбата.Те няма да подадат.
Тази тръба на снимка е само за пример , но все пак ще те издържи /75 кг. каза нали/ В нас се набирах на водопроводна тръба същото Ф само , че около 3мм. дебелина.
Ако все пак те е страх да не паднеш ето една идея да стане по-здраво
Изображение
Където е синята линия сложи по един болт , които ще държи лоста да не се пречупи и да паднеш и също да не се върти и вдига от планките.
:)
Eто братушките каво с дали за този вариант на лост
Изображение
PLOCHKATABG - специалист
[quote="vailoelle"][/quote]
Вържеш ли лоста по показания начин увеличаваш в пъти напрежението върху болтовете, и трябва да им се обърне много по голямо внимание как са захванати в стената, защото ще започнат да се отскубват от стена.
Напрежението се променя от напречно в надлъжно ! За водопроводна тръба няма да говоря, просто не е за тази цел, но колегата, ако иска да монтира и такава, той ще падне евентуално . :-D
inspo - майстор
ivo_vd написа:
Майстори, привет :)

2. Стените са тухла- дали ще успея да ги хвана достатъчно здраво държачите без да има опасност да се разкачат и да се изтърся на пода?
Колега зависи каква е тухлата , ако е четворка - забрави .
В единичка , особенно ако е плътна ще стане добре .

ivo_vd написа:
3. Идеята ми е да ги монтирам в коридора, който е 1,5 м. широк. Смятате ли, че това разстояние е прекалено голямо с оглед на тръбата и факта, че ще трябва да издържи 75 кг.? Предполагам, че тръбата няма да се огъне, обаче ме притеснява държачите дали няма да подадат поради разстоянието от 1.5 м?
Аз пък предполагам точно обратното . Разстоянието от 1.5м няма да влияе върху държачите , а върху тръбата . Дължината е голяма и е съмнително дали няма да се огъне . Според мен с поцинкована водопроводна тръба 3/4 няма да имаш проблем . :?

Има и нещо друго . В един от предните постове колега е казал да пробиеш държачите за да не се пречупи лостът . Ако е достатъчно здрав лостът няма нито да се пречупи , нито да се прегъне . Защото хватът на ръцете ти ще е близо до стените . Но това пробиване ще ти е нужно , защото лостът ще се върти в държачите . А този ефект при набиране ще е доста неприятен.
ivo_vd - специалист
Майстори, здравейте отново :)
За съжаление от последния път,когато писах в тази тема, все нямах време да се занимавам с лоста за набиране, а и времето е все още хубаво. НО идва люта зима (поне така казват синоптиците) и аз не съм се отказал от идеята. Дори бях поръчал един приятел стругар да се заеме с направата на лоста и планките с улеите където ще легне. Тези дни като преглеждах нета за нещо ново по темата попаднах на този вид лост за набирания и бих желал да се посъветвам с вас дали така направената конструкция би издържала, да не се отскубне от стената. Моделите в интернет са два:
Аз се сещам и за вариант като последните две снимки, но обърнат- лостът е от долната страна, но не знам дали това не е най-калпаво.
Започнах да мисля над този вариант (и да изоставя варианта с лост между две стени), защото срещнах два проблема- разстоянието се оказа почти 1.6 м. и по-притеснителното- струва ми се че тухлата е четворка, а четох че е много трудно без да къртя да закрепя поне едната планка (тя ще е на стената с четворките). Затова започвам да се замислям за този вариант. Стената пак ще е тухла, но е преградна и е около 14 см. с мазилката- предполагам, че е направена от единички, а не четворки. Вие какво ще ме посъветвате- ще издържи ли този модел лост ако е хванат в тухла? Ще съм благодарен на всеки, който даде някакъв съвет.

Прикачен файл

power-systems-chin-up-bar-abdominal-product_1_0.jpg
Този вариант е модификация на горната снимка и на мен най-много ми допада.
power-systems-chin-up-bar-abdominal-product_1_0.jpg (40.09 KиБ) Видяна 25040 пъти

Прикачен файл

rsf-chinup.jpg
rsf-chinup.jpg (47.11 KиБ) Видяна 25040 пъти

Прикачен файл

wall_mount_chin_up_bar_bb.jpg
wall_mount_chin_up_bar_bb.jpg (36.42 KиБ) Видяна 25040 пъти
pavka - специалист
ivo_vd,

На мен също ми допада 3-я вариант./тип антре закачалка :) /
Само ще се "набираш" ли ? А коремни ?/отстояние от стена/
Относно "отскубването" от стената,дали не би "намерил" достъп
до съседното помещение/таванска стая/ и закрепването да е
посредством шпилки и планки ?
:?

Успех !
ivo_vd - специалист
pavka, на мен също ми хрумна идеята за закачалка тип антре още щом видях снимката. И с малко въображение би могло да се замаскира истинското му предназначение. Проблемът е, че там ми е стената с тухлите четворки, а и над закачалката е таблото с бушоните и трябва да гадая къде са кабелите. Но иначе като идея си го бива.
Мисля само да се набирам, не ми трябва да правя кореми преси. Отделен е въпросът на колко сантиметра отстояние от стената е удачно да бъде самият лост, на който ще се набирам. Но ме ме безпокои най-вече закрепването :?

Тема "Лост за набиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: