Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pavka - специалист
ivo_vd написа:
Проблемът е, че там ми е стената с тухлите четворки, а и над закачалката е таблото с бушоните и трябва да гадая къде са кабелите. Но иначе като идея си го бива.
Отделен е въпросът на колко сантиметра отстояние от стената е удачно да бъде самият лост, на който ще се набирам. Но ме ме безпокои най-вече закрепването :?
Е,нали във всички случаи пробиваш?:?
/просто дупчиш докрай-планка от другата страна на стената и шпилка/
То добре си има табло - виж къде са контактите и ключовете!

Уред за откриване на кабели:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=22876

Отстоянието според мен да е не по-малко от 1/3 от височината ти. :)
ltg - напреднал
За да се захване такъв лост би трябвало да се ползват шпилки през стената. Ако ползваш анкери в тухла горните има голяма вероятност да се извадят от тухлата след като направиш известен брой набирания. Ако все пак решиш можеш за допълнителна защита срещу брутално падане да забиеш още 2 анкера на тавана или на стената над лоста и с жила да направиш допълнително осигуряване. Жилата не е нужно да са изпънати на макс. Те са е нужни само ако изненадващо се откачи лоста от стената. Можеш да ползваш жило за спирачки на колело или някое за автомобил.
vankata09 - помощник
така ..имам в къщи подобен лост в коридора,но е забита СТАРА/запазена/ ВИК тръба с ф2.5 ,но дължината и е 1 м ,а стените са панелки.Правих го за малкия ,но и аз започнах да го ползвам вече ,а съм 92 кг ...) .Нямам проблеми засега /2 години/ .при теб е по различно ,заради дължината - 1,6м ....а ако пробваш вариант с първата конструкцийка / бялата/ само че - на ъгъл с дължина на лоста около 120...? планките може да ти ги направи всеки с телоподаващо за 1 час ,като те трябва да са под ъгъл 45 градуса /вместо 90/ .може да се изрежат от по голяма тръба с вътрешно сечение -равно на външното на тръбата за набиране...а в тръбата за набиране хакаш арматурно желязо и задължително с по 2 болтчета в двата края -срещу завъртане ,както ти е казано по горе/много е важно/ .дотук - лесно ...по важно е закрепването на планките за стената - трябва да са по големи на площ и ако не можеш да ги захванеш с шпилки от двете страни- има едни метални дюбели за тухли четворки.....поне 6-8 дюбела на планка! ами това е моето предложение - компактно и разглобяемо ...а от следващите е интересно закачалката - като вместо заварки се направи с болтове...
ай със здраве и успех..)
vlax - майстор
vankata09 написа:
така ..имам в къщи подобен лост в коридора,но е забита СТАРА/запазена/ ВИК тръба с ф2.5 ,но дължината и е 1 м ,а стените са панелки.Правих го за малкия ,но и аз започнах да го ползвам вече ,а съм 92 кг ...) .Нямам проблеми засега /2 години/ .при теб е по различно ,заради дължината - 1,6м ....а ако пробваш вариант с първата конструкцийка / бялата/ само че - на ъгъл с дължина на лоста около 120...? планките може да ти ги направи всеки с телоподаващо за 1 час ,като те трябва да са под ъгъл 45 градуса /вместо 90/ .може да се изрежат от по голяма тръба с вътрешно сечение -равно на външното на тръбата за набиране...а в тръбата за набиране хакаш арматурно желязо и задължително с по 2 болтчета в двата края -срещу завъртане ,както ти е казано по горе/много е важно/ .дотук - лесно ...по важно е закрепването на планките за стената - трябва да са по големи на площ и ако не можеш да ги захванеш с шпилки от двете страни- има едни метални дюбели за тухли четворки.....поне 6-8 дюбела на планка! ами това е моето предложение - компактно и разглобяемо ...а от следващите е интересно закачалката - като вместо заварки се направи с болтове...
ай със здраве и успех..)


Какво стана с телевизора ?
tzetzo160 - специалист
Преди време си направих лост в коридора и е подобен на руския, от предната страница. Направо е като излят към стената.Анкерите са ф10, тръбата на лоста е ф30 и с дължина 120см, а ушите са от водопроводна тръба, като от едната й страна съм пробил дупка и резба за стягащия болт. Аз съм 85 кг и лоста не мърда. Не става да се правят силови и други упражнения поради ограничението от тавана, но за класически набирания е идеален.

Прикачен файл

IMG_0266.jpg
IMG_0266.jpg (16.14 KиБ) Видяна 5745 пъти

Прикачен файл

IMG_0265.jpg
IMG_0265.jpg (14.09 KиБ) Видяна 5745 пъти

Прикачен файл

IMG_0264.jpg
IMG_0264.jpg (16.69 KиБ) Видяна 5745 пъти
Здравейте!

Тази вечер в "Джъмбо" видях една стойка за велосипеди, която много наподобява снимката по-долу като конструкция и също се монтира на стена. Исках да я снимам и направо да кача тук снимка, но имах под 15% батерия на телефона и камерата автоматично се изключва, та не успях. Цената беше 11 лв., а самата стойка е сгъваема и направо бях грабнал пакета, но забелязах, че максималното тегло е 30 кг. Въпросът ми е има ли начин да се подсили тази конструкция, за да издържа към 90 - 100 кг.?

Изображение
hakama - специалист
Чудя се кой вид лост да си монтирам у нас?
Този с дръжките ми допада (във фитнеса са под лек ъгъл, извити) - кой е най-добрия вариант?

Изображение
Toзи съчетава няколко вида хват, продава се за 40лв, но предвид че се монтира на каса, 170см съм, ще трябва да съм най-малко със свити колене, което не ме радва особено, друго си е да виснеш целия...

Имам един в мазето, за ъгъл е правен, от тръба, но е 32м дебел, а ръцете ми не са от големите и ще ми е неудобен мисля, нали 30мм е идеалното?
Във фитнеса ми допадна лоста - рогата, които са на ширината на раменете - мисля да е с такава опция.

Направа на лост с две рога - трудно ли ще е? Проблема е, че преди като търсехме тръба за лост, нямаше 30мм, дебелостенна. Втория лост го направихме от плътен профил.

На колко см трябва да бъде от стената - ако реша да го хващам за нея (а не за тавана)?

Изображение
Този ми се струва най-удачен вариант (но само с два рога). Как могат да се монтират тези рога, ясно е че ще се заваряват, но идеята ми е с най-малко заварки да стане.

Краен вариант (20-25лв):
Изображение
ivo_vd - специалист
Малко късно пиша, но да си кажа и моето мнение. Не знам колко си висок, но за мен лост на касата не е вариант. Първо трябва много да си сгъваш краката, а и не мога да се хвана с много широк хват.
Задължително лостът да е със закривени ръкохватки, защото иначе товариш много рамото и бицепса и много по-малко гърба. Казвам го от личен опит.
Монтирайте си лоста така, че да ви е комфортно да тренирате, а не да се чудите докато се набирате къде може да се ударите.
evil - специалист
Този лост за набиране вече го правя и по-раздвижен [img]http://mnd.bg/fitnesyredi/image/ca ... .jpg[/img]
Този ми се струва най-удачен вариант (но само с два рога). Как могат да се монтират тези рога, ясно е че ще се заваряват, но идеята ми е с най-малко заварки да стане.

Тема "Лост за набиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: