Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Знаете ли какво ми се случи!Тази сутрин към 11.30 ми се надигнаха плочките гранитогрес ,пукайки страшно,като наводнен паркет .Само 2 реда плочки по дължина.Извадих ги и отдолу на плочата има пукнатина от край до край.Има ли някой идея какво се е случило? :shock:
vlado0549 - специалист
:? Ами бягай от там.Искаш някой да те успокои,но мисля че сам разбираш какво става.
solo5 - майстор
за къща ли става въпрос или за апартамент ?
някаква вода да има в основите ?
кога е строено жилището?
дай малко инфо :?
Osiris - специалист
Усукване на основите или подаване кои как иска да го нарече при всички случаи трябва да се укрепи посъветвай се с конструктор :?
Къща е и е стара,но преди малко повече от 3 години преустройвах за фриз.салон и тогава наливаха плоча и в мазето наливаха и колони,но не знам точно как са я свършили тази работа.Мисля,че колоните ги наливаха отдолу.Казаха ми,че може да се е получил луфт м/уколоните и плочата и тя сега е слегнала.Дали не е нещо по-сериозно? :sad:
solo5 - майстор
ами не знам, но никак не звучи добре :?
посъветвай се със специалист и вземай спешни мерки :roll:
hygro - майстор
dianjeli написа:
Къща е и е стара,но преди малко повече от 3 години преустройвах за фриз.салон и тогава наливаха плоча и в мазето наливаха и колони,но не знам точно как са я свършили тази работа.Мисля,че колоните ги наливаха отдолу.Казаха ми,че може да се е получил луфт м/уколоните и плочата и тя сега е слегнала.Дали не е нещо по-сериозно? :sad:
Че е сериозно няма съмнение. Ако бяха само надигнати плочки, можеше да се предположи, че е само напрежение от силно подово отопление, но в случая май не е така...

Ако има слягане, то някой страхотно е оплескал нещо при преустройството. По принцип носещата способност на почвата се оценява с помощта на пенетрометър или поне с лопата още преди да се замисля фундирането.

Друга причина може да са подпочвени води, както и водопроводна или канализационна авария, които да подмиват колоните.

Обезателно викни компетентен строителен инженер за експертиза.

Тема "Имам проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: