Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Elusive0 - помощник
Здравейте на всички. Имам един въпрос касаещ боядисването на автомобила , та въпроса ми е как по-точно се случват нещата?
Как се подготвя детайла който искаме да боядисаме , какво се нанася(дали грунд дали боя) в последователност, какъв трябва да е пистолета за боядисване и само един достатъчен ли е , какви грундове бои и лакове се използват и така. Ще ви бъда много благодарен ако споделите опит и ме насочите.
Между временно искам и да попитам дали леки драскотини нанесени от гъба биха могли да се заличат с полираща паста или ще си личат докато не се пребоядиса?
plamen6703 - майстор
Най-важно при боядисването е да имаш кунка /ръка/ и опит в боядисването с пистолет, че да не се уплашиш след това като видиш резултата :shock: . Аз боядисвам с пистолет и компресор, но никога не бих се хванал да боядисам автомобил, освен ако не съм го прежалил или не е нещо дребно и незначително да го изпръскам :)
Успех! :partyman:
miroki - майстор
Има в Нета доста изписано. Преди години пръсках само спрей, където съм китосвал. Само на моята кола естествено.
Сега с тези металици.
Шкурка няколко 80-150-400- водна
Шприц кит
Боя
Лак

При броня след шкурката има и грунд за пластмаса. Ако се покаже пластмасата при търкане.
А лака се слага най-зле.
1200 лв качествено боядисване.
Elusive0 - помощник
Аз ще се поопражнявам 1во с метални джанти и други метални поовърхности , за това питам кавкво точно ми трябва. Имам малък опит с боядисването с компресор и пистолет тъй-като правех парапети и ги боядисвах, но не и автомобил. Изчетох из нета но като че ли не намерих подходящото или не в български форум за това се обръщам към вас.
lyubohar - майстор
Хубаво е да се поУпражняваш по дълго и на вертикални повърхности.
Навремето у дома всички мебели в детската и в коридора ги боядисвах с автомобилна боя.
При вертикалните плоскости има опасност от потичане.
Даже е закономерно.Тънкост е да преместиш пистолета преди да потече.
Ако пък прибързаш става матово без гланц.Трябват много тампонтчета за попиване и много важен уред-вискозиметър.
Освен разбира се добър голям компресор и добър пистолет.
Никак не е лесно боядисването без голям опит.

Тема "Запитване за боядисване на автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: