Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hakama - специалист
Привет,
Имаме една самоделна ръчна количка с две гуми, оста 20мм , максимално може да се хване гума с d=52см, т.е. 20",товароносимост 150-200кг, аграрни пътища, пътеки...
В момента върви с две гуми d=300мм (по 20лв бройка) .Но при едно иззорване с голям товар+бабуни- едната гума се пръсна (тънка обшивка...).

Идеята ми е да се сложат гуми с по-голям диаметър (400-500мм)- за по-леко возене и лесно дърпане през неравен терен... както и с по-дебел грайфер (срещу спукване).

Намерих едни немски засега, d=420мм със зиг-заг грайфер - 50лв бройка. т.е. 100лв за гуми малко ми е много.
Другото за което се сетих е за гуми от Балкан или нещо подобно?! Там оста не знам дали ще съвпадне...

Трето решение- гуми от тракторче или мотокар?

Дали гумите от мотоциклет Балкан ще станат (клошарите с големите гальоти май са с такива), но къде може да се намерят, по-скоро нещо на старо?
Какво ще препоръчате и къде да го търся?
Мерси
shotik - майстор
Незнам как мислиш ,че ше можеш над 100 кг товар да го теглиш и балансираш по аграрните пътища,да беше на четири или поне на три колела може би да се справиш.
За колелета от мотор или мотопед си се сетил добре,търси стара техника и ползвай ,ако ти дадат или продадат колелета.
shotik - майстор
Изображение


Подобни колела бяха навремето на веялки ,плугове и др земеделски машини
dimko1 - специалист
ср дек 02, 2009 10:19 pmhakama написа:
Привет,
Имаме една самоделна ръчна количка с две гуми, оста 20мм , максимално може да се хване гума с d=52см, т.е. 20",товароносимост 150-200кг, аграрни пътища, пътеки...
В момента върви с две гуми d=300мм (по 20лв бройка) .Но при едно иззорване с голям товар+бабуни- едната гума се пръсна (тънка обшивка...).

Идеята ми е да се сложат гуми с по-голям диаметър (400-500мм)- за по-леко возене и лесно дърпане през неравен терен... както и с по-дебел грайфер (срещу спукване).

Намерих едни немски засега, d=420мм със зиг-заг грайфер - 50лв бройка. т.е. 100лв за гуми малко ми е много.
Другото за което се сетих е за гуми от Балкан или нещо подобно?! Там оста не знам дали ще съвпадне...

Трето решение- гуми от тракторче или мотокар?

Дали гумите от мотоциклет Балкан ще станат (клошарите с големите гальоти май са с такива), но къде може да се намерят, по-скоро нещо на старо?
Какво ще препоръчате и къде да го търся?
Мерси
МОГА ДА ТИ НАМЕРЯ КАПЛИ С ГУМИ ОТ КОЛЕЛО ЗГАВАЕМО БАЛКАНЧЕ 18" ЗА 30ЛВ. БР. ТЕЛ.0886230311Динко от гр.Първомай
shotik - майстор
ср авг 14, 2019 3:58 amdimko1 написа:
ср дек 02, 2009 10:19 pmhakama написа:
Привет,
Имаме една самоделна ръчна количка с две гуми, оста 20мм , максимално може да се хване гума с d=52см, т.е. 20",товароносимост 150-200кг, аграрни пътища, пътеки...
В момента върви с две гуми d=300мм (по 20лв бройка) .Но при едно иззорване с голям товар+бабуни- едната гума се пръсна (тънка обшивка...).

Идеята ми е да се сложат гуми с по-голям диаметър (400-500мм)- за по-леко возене и лесно дърпане през неравен терен... както и с по-дебел грайфер (срещу спукване).

Намерих едни немски засега, d=420мм със зиг-заг грайфер - 50лв бройка. т.е. 100лв за гуми малко ми е много.
Другото за което се сетих е за гуми от Балкан или нещо подобно?! Там оста не знам дали ще съвпадне...

Трето решение- гуми от тракторче или мотокар?

Дали гумите от мотоциклет Балкан ще станат (клошарите с големите гальоти май са с такива), но къде може да се намерят, по-скоро нещо на старо?
Какво ще препоръчате и къде да го търся?
Мерси
МОГА ДА ТИ НАМЕРЯ КАПЛИ С ГУМИ ОТ КОЛЕЛО ЗГАВАЕМО БАЛКАНЧЕ 18" ЗА 30ЛВ. БР. ТЕЛ.0886230311Динко от гр.Първомай

Динко, темата е от 2 декември 2009 година , за почти десет години време , най- вероятно е намерил гуми

Тема "Гуми за ръчна количка -40-50см - какви ? (от Балкан)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: